x-kom hosting

Problem z procesorem Duron 1000Mhz

lukio1908
utworzono
utworzono

Witam.

Dostałem procesor , Duron 1000Mhz , mam płyte głowną K7s5A, gdy wszedłem do biosu w zakładkę CPU PnP Setup zmienilem CPU Speed z 100/100Mhz na 133/133Mhz i gdy zrestartował się komputer mój procek wynosi 667Mhz, co się stało? da się to jakoś odwrócić? zeby spowrotem było 1000Mhz?

n31T
komentarz
komentarz

Zresetuj biosa.

lukio1908
komentarz
komentarz

Resetowałem, nawet wgrałem nowego i dalej to samo.

Gość
komentarz
komentarz

Resetowałeś Bios wyjmując baterię? :)

lukio1908
komentarz
komentarz

Tak, nawet zworką się bawiłem i dalej to samo może mnożnik się popsuł ? wcześniej w tej płycie był athlon 667Mhz ( 6.5 x 100 ) ale jak włożyłem durona to śmigał, dopiero jak zmieniłem te wartości to coś się popsuło.

Gość
komentarz
komentarz

A jakie masz teraz ustawienia w biosie? Chodzi o szynę FSB

lukio1908
komentarz
komentarz

wlasnie w całym biosie nie mogę znaleść tego FSB

edit:

Znalazłem:

CPU Speed 100/100Mhz

CPU Ratio 10x

Gość
komentarz
komentarz

To jest proste. Musisz mieć 10x100=1000MHz. Jeżeli masz mniej, to może przestawiłeś jakąś zworkę, choć nie kojarzę, aby była jakaś płyta, która mogła mieć taktowanie FSB 66MHz. Chodzi oczywiście o socket A.

lukio1908
komentarz
komentarz

Napisalem przecież ze zadnej zworki nie przestawiałem, tylko zmienilem z 100/100 na 133/133 wtedy reset kompa i procek z 1000Mhz zamienił sie w 667Mhz.. :((

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.