x-kom hosting

bios i dysk -problem

4pm
utworzono
utworzono

Hej. Mam problem z komputerem. bo chciałbym podpiąć dysk 160 GB do starszego komputera tylko dzieje się coś dziwnego. Załączam komputer wszystko startuje bez problemu pokazuje się normalnie Bios i widzi mi ten dysk. tylko później pojawia się komunikat z kwestią "Uruchom system Windows normalnie , tryb awaryjny" i takie tam .. chyba wszyscy znają ten komunikat no i jak daję jakąkolwiek opcję to momentalnie ekran gaśnie i nic.pozostaje tylko wyłączyć komputer. pomóżcie

tazman
komentarz
komentarz

Dysk ATA czy Sata ??

Jeżeli posiadamy duży dysk twardy (powyżej 137 GB), może okazać się, że Windows nie wykrywa całej jego przestrzeni. Aby rozwiązać ten problem należy bezzwłocznie zainstalować co najmniej ServicePack 1, albo 2 lub odpowiednio zmodyfikować rejestr.

* Uruchamiamy edytor rejestru

* Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters

* Tworzymy w powyższym kluczu nową wartość DWORD o nazwie EnableBigLba po czym klikamy na nią podwójnie i w polu Dane wartości wpisujemy 1.

* Zamykamy edytor i restartujemy komputer

4pm
komentarz
komentarz

a jeśli nie moge podłączyć tego dyku pod jaki kolwiek komputer?

tazman
komentarz
komentarz

Ponawiam pytanie jaki to dysk?

Co znaczy nie mogę podpiąć pod żaden komputer, nie działa, jeśłi podepniesz zasilanie talerze nie pracują ??

reklamuj

4pm
komentarz
komentarz

nie wiem jaki to jest czy ATA czy SATA nie wiem czym to się różni, a jak podłączam dyk to pracyje do momentu komunikatu bo jak wtedy daję jakąś opcję to ekran się robi czarny...

PIsze na dysku IDE

dar55
komentarz
komentarz

przede wszystki sformatuj dysk , bo wynika że próbujesz podłączyć dysk z systemem nie instalowanym na twym kompie

jeśli nie moge podłączyć tego dyku pod jaki kolwiek komputer
możesz ale i tak w 90 % nie wstanie system
Sonido
komentarz
komentarz
przede wszystki sformatuj dysk , bo wynika że próbujesz podłączyć dysk z systemem nie instalowanym na twym kompie

możesz ale i tak w 90 % nie wstanie system

Dodam tylko do tego, że najlepiej by było jakbyś od nowa założył wszystkie partycje, bo być może w rozruchu na którymś sektorze znajduje się przyczyna problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.