x-kom hosting

e6550 problem

amatikulu
utworzono
utworzono

witam mój konf to:

e6550, kuler noctua 12up

asus p5b-e

2x1gb ocz reaper 1066mxz

nvidia quadro fx 1700

corsair 650

zakupiłem niniejszy procesor na allegro, po posmarowaniu pastą, zamontowaniu na płycie, założeniu kulera podpieciu wszystkiego, komputer włącza się, ale nie bootuje, nie ma zadnego obrazu, czy zmiana biosu coś zdziała?

nitro07
komentarz
komentarz
komputer włącza się,

co to znaczy, że się włącza ?

wentylatory się kręcą, hdd pracuje, słychać dźwięk uruchamianego windowsa ?

amatikulu
komentarz
komentarz

tak wszystko się włącza, wentylatory, na obudowie, na vga , na cpu, dyski startują nie ma obrazu, proc spalony kupiłem? jak to sprawdzić?

nitro07
komentarz
komentarz

kupiłeś używany procesor ?

jeśli tak to dokładnie go obejrzyj czy nie ma nadpaleć, pokrzywionych lub brakujących nóżek, ewentualnie wyszczerbień, odprysków

wcześniej w tej konfiguracji pracował inny procesor czy całośc teraz była składana ?

amatikulu
komentarz
komentarz

tak działał inny procesor pentium D, przełożyłem go teraz i jest ok, zrobiłem własnie flash biosu,

e6550wygląda normalnie wygląda że wszystko z nim ok

nitro07
komentarz
komentarz

jeśli masz taką możliwość to wypróbuj ten procesor na innym kompie

tazman
komentarz
komentarz

Sprawdź czy wszystkie nóżki dochodzą do proca

swirek
komentarz
komentarz

Ta plyta

asus p5b-e
obsluguje tego proca
e6550
w rewizji
Core 2 Duo E6550 (2.33GHz,1333FSB,L2:4MB,rev.G0)
od wersji BIOSu
1601
http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...SLanguage=en-us

Sprawdz rewizje procka i wersje BIOSu jaka masz aktualnie wgrana.

amatikulu
komentarz
komentarz

witam ponownie

po wgraniu nowszego biosu(niestety nie 1601) komputer wstał, jednak wkrótce po pojawieniu się loga windows następuje restart, dzieje się również tak gdy zmienię procesor na starszy, własnie zrobiłem dyskietkę z owym 1601, mam nadzieję że zadziała

dar55
komentarz
komentarz

tak na przyszłość , jak procek uszkodzony , spalony itd to komp wcale nie odpali

jednak wkrótce po pojawieniu się loga windows następuje restart
spróbuj w trybie awaryjnym , jak wstanie to przeinstaluj sterowniki jak nie to zrób naprawę systemu z CD
aXE
komentarz
komentarz

Odłącz wszystko i podłącz. Mi to nie raz pomogło :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.