x-kom hosting

Gorąca karta graficzna.

olo901
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj korzystając z komputera otrzymałem informację, że komputer przeszedł jakiś poważny błąd. Nie pamiętam niestety dokładnej treści. Problem polega na tym, że moja karta graficzna GeForce 7600GS jest gorąca (nie wiem czy było tak wcześniej, nie zwracałem na to uwagi), a monitor w momencie wyboru kont użytkownika gaśnie jakby wchodził w stan uśpienia. Dzieje się tak przy każdym uruchomieniu komputera. W końcu odpaliłem go awaryjnie i uruchomiłem antywirusa Avast. Skanuję obecnie cały dysk - drugi raz (za pierwszym razem wykrył jakiegoś wirusa w folderze system32). Myślałem, że wszystko będzie już w porządku, ale to nie przyniosło rezultatu.

Komputer cały czas pracuje, ale monitor ciągle się wyłącza - wchodzi w stan uśpienia. Co należy zrobić? Pierwszy raz przytrafiło mi się coś takiego :( proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Jakiej firmy jest to grafika? Jeżeli Gigabyte, to sprawdź czy przy starcie kompa litery nie są jakieś zniekształcone (czy są kropki na ekranie), odpal kompa w trybie awaryjnym i sprawdź czy nie pojawiają się jakieś artefakty na ekranie itp. Jeżeli tak jest, to garta jest uszkodzona.

olo901
komentarz
komentarz

Tak, karta jest firmy Gigabyte. I faktycznie zauważyłem kropki i przerywane paski na ekranie (w niektórych miejscach, np. na napisie Windows przy ładowaniu systemu).

Nie wiem tylko o jakich artefaktach mówisz. W systemie awaryjnym nie pojawia się nic szczególnego. Rozdzielczość chyba standardowo 800x600 i to wszystko.

Jaka jest pewność, że to faktycznie siadła karta?

Markus123
komentarz
komentarz

Artefaktami nazywamy niepożądane obiekty (paski, kropki, wielokąty itp.) pojawiające się na ekranie. Generalnie są to zakłócenia w generowanym obrazie, których normalnie być nie powinno, czyli jak w Twoim wypadku - zniekształcenia ekranu powitalnego Windows. Jak zasugerował puciek, najprawdopodobniej karta jest uszkodzona.

Gość
komentarz
komentarz

99% że padła karta graficzna. Miałem ostatnio kilka takich kart z takimi samymi objawami firmy Gigabyte. Wszystkie poszły do wymiany. Były to modele bez wentylatora. Karty miały ok. 2 lata.

olo901
komentarz
komentarz

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić się z problemem do serwisu, w którym komputer został zakupiony. Nie mam żadnej zapasowej karty graficznej by sprawdzić czy faktycznie ona jest przyczyną. Dziękuję Wam za szybkie odpowiedzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.