x-kom hosting

Tworzenie gier przeglądarkowych

Bizzy33
utworzono
utworzono

Witam!

Wiem, że nie jestem pierwszym i ostatnim "szaleńcem", który z małymi umiejętnościami i zerowym budżetem chce stworzyć grę przeglądarkową. Nie chcę, jak większość początkujących ściągać z internetu gotowych skryptów czy czegoś innego. Chcę stworzyć całkowicie nową grę. Moja gra, jeżeli w ogóle miała by powstać, miała by nawiązywać do gier piłkarskich. Proszę więc o pomoc i opisanie krok po kroku co mam robić. Z góry dzięki :)

Lucider
komentarz
komentarz

A co już potrafisz?

n31T
komentarz
komentarz

Jak ty sam nie wiesz od czego zacząć to może lepiej zabierz się za szukanie skryptów...

ponulaczek
komentarz
komentarz

Chcesz zrobić fife w przeglądarce?? Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że umiesz bardzo dobrze programować (jak nie masz pojęcia to zacznij od turbo pascala :>). Gry na stronę najlepiej robić we flash-u.

luq
komentarz
komentarz
Gry na stronę najlepiej robić we flash-u.

To zależy cz to ma być gra czy gierka :) Jeśli gierka to flash, jeśli to ma być coś w stylu ogame, ikariama czy czegoś takiego to oczywiście PHP + baza + [JS + Ajax ].

Na początek trzeba by przemyśleć na czym będzie polegała gra potem rozplanować, zaprojektować bazę no i siadać do pisania. Tyle, że zależy co rozumieć poprzez małe umiejętności.

Myślę że wiele na takim czymś się można nauczyć ale nie można się porywać z motyką na słońce, jakieś podstawy trzeba mieć :)

Właściwie to aktualnie piszę własny silnik gry ( teraz mam krótką przerwę ). Kod, mało bo mało (jest więcej napisane, ale trzeba najpierw napisać nową wersję przeglądarki kodu) można zobaczyć na http://wls-team.ovh.org/projects/CodeLook/ Przykład wykorzystania silnika można zobaczyć na: http://wls-team.ovh.org/projects/oge/

Zaznaczam, że zamieszczona wersja nie jest wersją najnowszą, wiele rzeczy zostało zmienionych, zmodyfikowanych jak i dodanych. Trzeba przepisać skrypt, wprowadzić kilka poprawek dopisać jeszcze parę metod do modułów i cześć pierwsza zostanie zakończona.

Zamieszczam bo może autorowi posłuży jako wzorzec.

ponulaczek
komentarz
komentarz
PHP + baza + [JS + Ajax ]

Flash czy javascript to bez znaczenia. We flashu też można pobierać dane. Zależy w czym komu wygodniej.

Dziwna ta gra Twoja luq, nic się tam nie dzieje. Silnik chyba nie pracuje :D

luq
komentarz
komentarz

Dlatego napisałem, że piszę a nie napisałem ;)

Działa już budowanie, jeszcze trzeba napisać dodawanie surowców, aby zakończyć pierwszy etap.

  • 1 rok później...
skala91
komentarz
komentarz

witam, a ja mam inne pytanie, ale do tego samego tematu.

Krąży może po internecie darmowy silnik/skrypt podobny do gier -> plemiona.pl, travian.pl bądź kingsage.pl

bardzo dziękuję za pomoc, obojętnie w jakiej postaci :)

ps. próbowałem szukać ale nie wiedziałem jakie wpisać hasło :/

p2. znam silnik [b]XNova[/b], ale nie chcę gier wymysł-owych, wolę takie toczące się w średniowieczu. Bardzo dziękuję za pomoc :P

  • 1 rok później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

http://mafiagra.pl/ref/12887 zapraszam do gry mafijnej bardzo fajna polecam za poleconego gracza jest kozak nagroda w postaci sztabek(za prawdziwe pieniądze się kupuje)

[color="#FF0000"]// Nie odkopujemy tematów!
// Dodatkowo ewidentnie reklamujesz stronę nie spełniając regulaminu
// Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie!
// Benkowik[/color]

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.