x-kom hosting

Błąd przy odpaleniu komputera

olbercik
utworzono
utworzono

Witam, dodałem ten post w tym dziale, ponieważ myślę, że problem dotyczy dysku. Gdy włączam komputer odpala mi się DOS[?] czarne tło gdzie pisze:

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press key

Gdy naciskam klawisz, znów mi się pojawia ten napis.

Dodam, że nie majstrowałem w komputerze.. nie wiem może uległo coś zniszczeniu, gdy przede mną ktoś siedział na komputerze.

Natomiast nie wiem co jest tego przyczyną, czyżby wirus? Brak jakiegoś pliku?

Tylko chcę się dowiedzieć co może być przyczyną, bo nie chce nie potrzebnie robić formata.. może nie ma potrzeby :)

PS: Szukałem w googlach, czy ktoś miał ten sam problem lecz inni mieli ten problem przy podłączania drugiego dysku, a ja nic nie podłączałem.

Pozdrawiam

-----------------

olbercik

Mag Magik
komentarz
komentarz

Odłącz komputer od sieci i zobacz, czy problem będzie nadal. Jeśli tak, to wejdź do BIOS'u (przez naciśnięcie F8 [ewentualnie F2]) i wystaw boot'owanie z dysku twardego.

Sonido
komentarz
komentarz

Reset BIOSu bateryjką i zwarcie styków na kilka sekund też by nie zaszkodziło. Oczywiście później ustaw BOOTowanie:

1)HDD

2)DVD-RW (albo CD-ROM zależy co masz)

3)disabled

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.