x-kom hosting

GIGABYTE GeForce 7600GS AGP

�wider
utworzono
utworzono

Mam taki problem odnośnie mojej karty. Włożyłem kartę do komputera, włączyłem go a na pierwszym ekranie gdzie jest boot'owanie itd. niektóre literki są koloru fioletowego. Wszystko się włączyło i jest ok. Po pokazaniu się pulpitu zainstalowałem sterownik do karty i jak uruchomiłem od nowa komputer, to po załadowaniu się systemu(po tej częśći gdzie widnieje duże logo Windows XP), monitor się wyłącza, tzn. jest czarny obraz i monitor zostaje w trybie gotowości. To włączyłem tryb awaryjny i usunąłem sterownik. Co może być z ta kartą?

kozman
komentarz
komentarz

A docisnąłeś kabel do karty graficznej? Ten kolorek potrafi często wyskoczyć jeżeli źle dociśniesz kabelek.

I czy to nowa karta czy wcześniej miałeś inną?.

Jeżeli tak to trzeba stare odinstalować przed włożeniem nowej.

Mag Magik
komentarz
komentarz

1) Zobacz w środku komputera, czy wszystko dobrze siedzi (po dociskaj wszystko). Spróbuj wyciągnąć kartę graficzną, włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć.

2) Zrób reset biosu, zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na parę minut (wszystko przy odłączonym od sieci komputerze).

�wider
komentarz
komentarz

Zauwazłem, że strasznie gorący robi się radiator, ma taką temperaturę, że można się poparzyć, a sama karta ogólnie ma temp. w normie. Zaraz zobaczę z tą baterią. Jutro zrobię formata, może to coś przyniesie. A ta karta jest używana. Wcześniej miałem strasznie starą, NVidia Riva TNT 2 32mb i przy do tej karty nawet nie instalowałem sterowników ;P Może pochodzić z 5min i ekran znowu się włącza w stan gotowości(czarny obraz). Może to jest wina tego, że się przegrzewa ta karta?

Nocturn
komentarz
komentarz

Uszkodzona, bądź umierająca pamięć na karcie moim zdaniem to przyczyna problemu.

Gość
komentarz
komentarz

Ostatnio miałem 2 karty Gigabyte Gforce 7300GT - obie karty z podobnymi objawami i obie poszły do naprawy - uszkodzona pamięć. Odpal kompa w trybie awaryjnym i sprawdź czy nie ma artefaktów - tak samo przy starcie systemu jeżeli na literkach są jakieś kropki lub litery są niewyraźne, to pamięć na karcie po prostu się skończyła i karta nadaje się do naprawy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.