x-kom hosting

Po co karta graficzna?

Arensis
utworzono
utworzono

Bardzo proste pytanie - czy karta graficzna jest tylko do gier potrzebna? W chwili obecnej nie mam żadnej karty i filmy oglądam normalnie, wszystko normalnie, tylko właśnie grać nie mogę w nowsze gry.

Lipton
komentarz
komentarz

Karta jest po to, żeby wyświetlił Ci się obraz na monitorze :)

Na pewno posiadasz zintegrowaną kartę graficzną.

n31T
komentarz
komentarz
Bardzo proste pytanie - czy karta graficzna jest tylko do gier potrzebna? W chwili obecnej nie mam żadnej karty i filmy oglądam normalnie, wszystko normalnie, tylko właśnie grać nie mogę w nowsze gry.

Musisz mieć kartę graficzną bo byś nie miał obrazu na komputerze. Kartę zapewne masz zintegrowaną dlatego też nie możesz grać w nowsze gry. Co do twojego pytania, to nie tylko. Karta graficzna odpowiada za wyświetlany obraz, tak więc zewn. karta potrzebna jest nie tylko do gier ale i programów wykorzystujących mocno grafikę.

Arensis
komentarz
komentarz

Ok dzięki. Jak nie gram i tych programów nie używam to na zintegrowanej mogę długo jechać?

n31T
komentarz
komentarz

Tak długo aż będzie ona dla Ciebie wystarczająca.

Buster
komentarz
komentarz

Tak, do prac biurowych, przeglądania internetu itp. wystarczy

Lipton
komentarz
komentarz

Pewnie, że tak, tylko że przy słabej zintegrowanej karcie masz obraz słabszej jakości widziany na monitorze :)

Jaka to karta zintegrowana?

Arensis
komentarz
komentarz

Kurczę, czyli będę musiał sam sobie ją kupić, bo tylko ja gram z rodzinki, a skoro bez wydawania kasy na kartę też można chodzić po necie itp... To po co maja kupywac? Filozofia starszych tzn rodzicow...

W miarę dobra jest ta karta zintegrowana (jak na zintegrowane), 64 Mb

FrogsterPL
komentarz
komentarz
W miarę dobra jest ta karta zintegrowana (jak na zintegrowane), 64 Mb

Chodzi nam o konkretny model tej karty, np. ATI Radeon HD3200 ;) Jeśli nie możesz znaleźć tej informacji, możesz zrobić inaczej i podać nam markę i model Twojej płyty głównej (jeśli nie wiesz, jaka to - pomoże Ci program Everest, najlepiej w wersji Ultimate Edition; znajdziesz go na www.dobreprogramy.pl), np. Asus A8V-VM SE, przy czym Asus to marka (inne popularne marki: Gigabyte, ECS/Elitegroup, MSI/MicroStar International, Abit, itd.), a A8V-VM SE to model (nazwy modeli bywają bardzo różne, od takiej postaci jak ta już podana, do raczej "słownych", jak np. IX38 Dual GT; tyle, że w przypadku starszych płyt głównych na ogół spotyka się nazwy "alfanumeryczne", a nie jakieś w miarę łatwe do wymówienia ;)).

Arensis
komentarz
komentarz

Ściągnąłem ten program ale nie mogę znaleźć niczego o zintegrowanej karcie. Co podać o płycie głównej?

Aha Asus P5VD2-MX

Gość
komentarz
komentarz

Oj cieniutka ta karta graficzna, cieniutka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.