x-kom hosting

Program do zgrywania płyt winylowych.

Black Dragon
utworzono
utworzono

Posiadam gramofon Numark USB. Potrzebuję dobrego i cichego programu do zgrywania utworów z płyt. Firmowe oprogramowanie jest fatalne. Program generuje jakiś dźwięk , który psuje komfort odsłuchu. Przydałby się też jakiś program do obróbki dźwięku. Może być Audacity?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Audacity jest dobry do obróbki.

Może Ci się przyda, jest wzmianka o nagrywaniu z winyli: http://linux-muzyka.ixion.pl/tekst.php?id=25039

GloomRelic
komentarz
komentarz

albo ściągnij AIMP2 masz odtwarzacz muzyki oraz obróbkę dźwięku.

Black Dragon
komentarz
komentarz

Teraz mi powiedz jak odtwarzać za pomocą tego programu muzykę z gramofonu. Wystarczy,że podłączę gramofon pod usb , czy mam to zrobić poprzez kable RCA Audio (dwa kable , biały i czerwony) do karty dźwiękowej.

piku
komentarz
komentarz

Najlepiej mieć do zgrywania jakąś dobrą kartę, np ESI Maya 44. Możesz przez USB - powinien być jakiś programik dostarczony do tego celu, ewentualnie przez RCA - wtedy łączysz przez przejściówkę 2xRCA-minijack do wejścia liniowego karty dźwiękowej, w opcjach nagrywania ustawiasz źródło na wejście liniowe i ustawiasz odpowiednio wejściowy poziom głosności.

Black Dragon
komentarz
komentarz

Na gramofonie obok wyjść RCA jest przełącznik PHONO/LINE. W instrukcji pisze aby po podłączeniu do domowego audio wybrać PHONO. Kupię przejściówkę do karty dźwiękowej. Mam Sound Blastera XFi Xtreme Gamer , więc raczej będzie dobra :) Powiedz mi, czy będę potrzebował jakiś dodatkowych sterowników do karty i wreszcie jak skonfigurować program (jeden z podanych wyżej) tak abym mógł po podłączeniu do RCA Audio słuchać płyt. Oczywiście mam firmowe oprogramowanie, ale obecnie słucham poprzez USB. Nie wiem , czy to wina gramofonu ,czy programu , ale generuje się jakiś cichy i piskliwy dźwięk.

piku
komentarz
komentarz

Karta styknie, sterowników żadnych nie trzeba, wszystko da się obsłużyć przez mikser Windows. Tak jak pisałem wyżej. Głośność odsłuchu z wejścia liniowego regulujesz też w mikserze (reguluje to tylko głośność odtwarzania a nie nagrywania). Sam program jeśli nie ma własnego apletu do regulacji głośności to korzysta własnie z windowsowego. Nie znam oprogramowania kart X-Fi, nawet do swojego SB Live nie instalowałem nigdy softu producenta - korzystałem właśnie tylko z miksera windowsowego. Jak go uruchomić? Dwuklik na ikonce głośności :) I tam się bawisz.

Black Dragon
komentarz
komentarz

Ok. Powiedz mi ostatnią rzecz. Pewnie się ośmieszam , ale wole być pewny niż coś zepsuć. :) Na karcie dźwiękowej przejściówkę podłączyć pod Line1, Line 2, Line 3 , czy Optical Out? W instrukcji karty dźwiękowej napisali ,że sprzętu typu gitara i odtwarzacze podłącza się pod Optical, więc nie wiem już sam. Jeśli linia to wskaż która.

piku
komentarz
komentarz

Optical out to wyjście optyczne tak więc zostaw je w spokoju. Podłączyć pod to można jedynie urządzenia cyfrowe z tym typem złącza. Próbuj pod któreś z Line.

Black Dragon
komentarz
komentarz

Ok. Dzięki bardzo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.