x-kom hosting

Microsoft Power Point 97

persil1
utworzono
utworzono

Witam!

Moje pytanie jest następujące: czy kiedy dodaję np. jakiś film lub dźwięk do prezentacji, to czy po jej uruchomieniu na innym komputerze, ten dźwięk tam będzie? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia, więc pytam Was. Dwie rzeczy wzbudziły bowiem moje podejrzenia:

1) gdy załaduję film lub dźwięk do prezentacji i ją zapiszę, a następnie owy film lub dźwięk usunę z kompa, to w prezentacji już się nie odtwarza, a gdy zrobiłbym podobnie z obrazem, to on na prezentacji nadal by był

2) ostatnio załadowałem do prezentacji dźwięk, który zajmował miejsce ok. 40 MB, z kolei rozmiar prezentacji nie zwiększył się w porównaniu do tego sprzed załadowania wspomnianego dźwięku.

Mam też nieco inne pytanie. Dlaczego po konwersji pliku z mp3 na wave nagle zajmuje on kilknaście razy więcej miejsca? Podobnie zauważyłem z filmami - gdy poddaje je najmniejszej edycji np. usuwam z nich dźwięk, nagle zajmują więcej miejsca (tutaj bez konwersji).

n31T
komentarz
komentarz

Musisz mieć ten dźwięk ze sobą w folderze prezentacji. wave zajmuje pewnie więcej bo mp3 jest to skompresowany plik.

persil1
komentarz
komentarz
Musisz mieć ten dźwięk ze sobą w folderze prezentacji. wave zajmuje pewnie więcej bo mp3 jest to skompresowany plik.

Tylko jak ja mam tę prezentację na kompie, to w adresie (czy jak to się nazywa) danego dźwięku będzie np. dysk C. No a jak ja później włożę ten dźwięk na np. pena wraz z prezentacją, aby odpalić go na innym kompie, to chyba adres tego dźwięku też trzeba będzie zmienić, tak?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie tego "chudnięcia" plików. W jednym z tematów, jakie założyłem poleciliście mi stronę chomika. Skopiowałem tam parę plików, ale okazało się, że zajmują one mniej miejsca niż na dysku. Dlaczego tak się dzieje? Czy aby te pliki nie zostają jakoś specjalnie pomniejszone (chodzi o zdjęcia)?

n31T
komentarz
komentarz

Tak, będziesz musiał ustalić jego ścieżkę, dlatego najlepiej zapisać pustą całą prezentację wraz ze składnikami jej trzymać w jednym folderze.

persil1
komentarz
komentarz

A na pewno nikt nie ma innego pomysłu? Dzisiaj rozmawiałem z koleżanką, która wsadzała do prezentacji dźwięk, tyle że nie za pomocą "wstaw --> filmy i dźwięki" tylko jakoś inaczej. Niestety nie może sobie przypomnieć jak.

n31T
komentarz
komentarz

Może wybrała format slajdu z multimedią i wtedy tam się klika wstaw.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.