x-kom hosting

nie startuje dysku

magicmg44
utworzono
utworzono

witam!

mam dziwny problem z ktorym spotykam sie pierwszy raz. otoz pracujac na komputerze w pewnym momencie cos strzyknelo (na 99% nie talerze inny dzwiek) i stracilem obraz na monitorze itp. komputer jednak pracowal. tyle ze swiecila sie tylko lampka zasilania a dyusk nie pracowal.

probowalem odlaczac od pradu, wlaczac ponownie, podlaczalem inna tasme do dysku i nic. nie jestem pewien ale czy to wina dysku ? da sie go naprawic ?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Spróbuj podłączyć inny dysk i zobaczyć czy zadziała. Jeśli nie, to może karta graficzna się spaliła. Czułeś smród spalenizny?

magicmg44
komentarz
komentarz

spalenizny nei czulem, niestety podlaczalem drugi dysk i tez nic nie ma charakterystycznego pikniecia i nie startuje wogole ani bios ani nic wiec podejrzewam jednak plyte glowna niestety ;/

Psycholandia
komentarz
komentarz

Zresetuj BIOS zworką jeszcze.

Odłącz kartę graficzną, ram, dysk i napędy, włącz komputer i wtedy słuchaj czy są jakieś dźwięki.

Jak będzie piszczał speaker to może być problem z kartą graficzną lub z ramem.

Postaraj się spisać ile piknięć było.

magicmg44
komentarz
komentarz

niestety nic nie piszczalo, znajomy mowil mi ze to moze byc problem z zasilaczem, gdyz nie zawsze caly pada, czasem nie podaje jakiegos napiecia, np tego do obsluzenia dysku grafiki itp

nie chce isc do serwisu i placic za diagnoze, wole sam kupic albo plyte albo zasilacz, dlatego tez bede probowal z zasilaczem, mam nadzieje ze ktos mi udostepni i bedce mogl sprawdzic jezeli nie to najprawdopodobniej plyta ktora to bede msuail zakupic ;/

Psycholandia
komentarz
komentarz

A jaki masz zasilacz? Marka i moc?

magicmg44
komentarz
komentarz

CODEGEN 250 W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.