x-kom hosting

Cooler z P4 1.6Ghz do P4 2.8Ghz

vinci13
utworzono
utworzono

Witam . Posiadam BoX cooler z P4 1.6Ghz sprawny i czysty. Teraz kupiłem P4 2.8Ghz i moje pytanie czy muszę do niego kupic niwy wentylator, czy może moge tego starego nakręcić?? :blink: A jesli musze miec nowy to czy może być ten od Core 2Duo.Dzięki...

damib
komentarz
komentarz
Witam . Posiadam BoX cooler z P4 1.6Ghz sprawny i czysty. Teraz kupiłem P4 2.8Ghz i moje pytanie czy muszę do niego kupic niwy wentylator, czy może moge tego starego nakręcić?? :blink: A jesli musze miec nowy to czy może być ten od Core 2Duo.Dzięki...

chodzi ci o przykrecenie samego wentylatora od 1.6 na radiator z 2.8 czy dac cale chlodzenie od 1.6??

vinci13
komentarz
komentarz

Całe radiator i wentylator. :(

damib
komentarz
komentarz
Całe radiator i wentylator. :(

ja bym sie zastnowil czy tak zrobic... jesli nie masz zamiaru nic krecic procka dal bym tego z 1.6 jesli jest na tyle duzy by chlodzic owy procesor do tego dobra paste na procka i sprawdzil czy daje rade a jak nie to poszukaj jakiegos chlodzenia na allegro pod socket 478 jest duzo tego i dobrą paste.

a masz moze jakies foto tego chlodzenia?

vinci13
komentarz
komentarz

Przy procku nie będę kopał a radiator jest spory P4 1.6 niebył wstanie go pożądnie nagrzać.

A i jeszcze jedno na spodzie radiatora jest takie coś jakby sreberko.Naklejone posmarowane czymś czarnym przy ewentualnym montarzu P4 2.80Ghz muszę to odlepic i posmarować pastą czy może zostawic jak jest i pastą posmarowac. Dodam tylko ze jak jest to dziadostwo :blink: to powieżchnia styku z procesorem jest nierówna.

Pentium4_16A_2.jpg

post-20863-1225737240_thumb.jpg

damib
komentarz
komentarz

wyglada na dosc duzy moze da rade chodz ten wentylator taki maly troche a co do pasty to stara zmyj zeby zostal sam radiator i nanies cieka warstwe na procka tylko nie za duzo

vinci13
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki o to mi chodziło ale poobserwuje temperature jeszcze troche. :lol:

damib
komentarz
komentarz
Wielkie dzięki o to mi chodziło ale poobserwuje temperature jeszcze troche. :lol:

to masz zaloznone te chlodzenie na 2.8?? jakie masz temp. w spoczynku i stresie??

vinci13
komentarz
komentarz

Jak w coś gram to tak 56C do 70C a jak nic nie robie tak 10 min od włączenia to 35C do 42C to jest temp z czyjnika tem procesora a radiator ma temp 30 do40C.

damib
komentarz
komentarz

troche duzo te 70*... ten procek wedlug producenta wytrzymuje 75* ale ja bym sie martwil tymi 70... a masz nowa paste?

vinci13
komentarz
komentarz

Tak. Pasta jest nowa była do procesora tylko niejestem pewien czy nie mam w biosie ustawionych obrotów wiatraczka na 4000obr/min .A jesli ten okaze się zasłaby to mogę kupic tego od Core 2Duo?? czy jakiś inny.

gostek
komentarz
komentarz
troche duzo te 70*... ten procek wedlug producenta wytrzymuje 75* ale ja bym sie martwil tymi 70...

Ja mialem P4 3.0 i mialem 77stopni po graniu i tylko cieplo bylo w pokoju ;) a tak w ogole to on na luzie to trzyma, ponad 80 to zle...

damib
komentarz
komentarz
Tak. Pasta jest nowa była do procesora tylko niejestem pewien czy nie mam w biosie ustawionych obrotów wiatraczka na 4000obr/min .A jesli ten okaze się zasłaby to mogę kupic tego od Core 2Duo?? czy jakiś inny.

jesli masz socket 478 to i takiego chlodzenia na dany socket szukaj przykład chcesz wiecej informacju szukaj w zakladce polecane chlodzenia na forum

vinci13
komentarz
komentarz

Niejestem pewien czy mam socket 478 mi się wydaje ze to s775??

Moja płyta główna to MSI 7222

damib
komentarz
komentarz

no racja 775 <_< to poszukaj takiego chlodzenia

stypa1110
komentarz
komentarz

Jeśli to jest socket lga775 to ten boxowy wentylator od C2D będzie pasował, ale jaka będzie różnica temperatur to nie wiem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.