x-kom hosting

nagrywarka DVD LG GSA-4163B nie czyta, i nie nagrywa płyt CD, DVD czyta i nagrywa

mateusz08k
utworzono
utworzono

Witam!!! Mam problem z nagrywarką DVD LG GSA 4163B, otóż nagrywarka czytała płyty CD i DVD lecz pewnego dnia gdy gdy chciałem obejrzeć film na CD płyty nagrywarka nie odczytała, myślałem że jest porysowana i dlatego nie czyta, ale sprawdziłem jeszcze jedna płytke i ta sama sytuacja, wydawało mi się że to wina lasera, ale pożyczyłem nagrywarkę od kumpla i sytuacja się powtórzyła. Także to nie jest chyba wina nagrywarki, bo jeżeli dzieje sie to samo na dwóch nagrywarkach. Wgrywałem tez nowy firmware (A106). Lecz to problemu nie naprawiło, czy mogłem cos poprzestawiac w BIOSIE ?? albo w ustawieniach w komputerze ?? PROSZĘ O POMOC !!

zibi777
komentarz
komentarz

Wiesz co nie wygląda to na uszkodzenie nagrywarki radził bym zainstalowac nowe strowniki do płyty głównej. I ewentualnie spróbowac na nowo zainstalować stery do nagrywarki.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Zainstaluj: http://www.instalki.pl/programy/download/s...ASPI_Driver.php

włączysz instalator, pliki rozpakują Ci się na C:\ wejdziesz tam i znajdziesz ikonę instalowania i zainstalujesz ponownie i restart.

mateusz08k
komentarz
komentarz

Heyka zrobiłem tak jak pisaliście, tym razem płyte czyta ale wyświetla ja jako pustą, nie wiem co robić, jakbyscie mogli to napiszcie co jeszcze mogę zrobić, bo jeżeli to nie wina nagrywarki to nie ma sensu kupować nowej. a czy cos w BIOSie mogłem poprzestawiac ???

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ile czasu masz już nagrywarkę? obejmuje ją jeszcze gwarancja? jakiego programu używasz do nagrywania i jakie płyty wypalasz? bardzo prawdopodobne, że głowica się zepsuła, wtedy trzeba będzie kupić nową nagrywarkę, albo oddać na gwarancję o ile ją jeszcze masz.

mateusz08k
komentarz
komentarz

Nagrywarkę mam już około 2 lat, gwarancji już nie mam. Ale ta sama sytuacja działa się na innej nagrywarce, płyty DVD czyta, ale CD nie. Zainstalowałem wszystkie sterowniki które mi podaliście, a problem nadal jest :(

tazman
komentarz
komentarz

Wgraj ponownie sterowniki od chipsetu płyty głównej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.