x-kom hosting

AMD Athlon X2 5000+ BE

marlus
utworzono
utworzono

Witam

Mój komp to:

AMD Athlon 3800+

MSI K9NU Neo-V

HIS Radeon 4850 Fan

Problem w tym że chciałbym wymienić procesor (żeby nie spowalniał mi grafiki). W instrukcji płyty głównej piszą że góra to właśnie 5000+ BE. I pytanie czy będę mógł podnieść zegary na ok. 3Ghz (tyle podobno Radziuś potrzebuje) czy to 5000+ BE to jest max dla płyty głównej? Może update BIOSu coś zmieni?

A może warto czekać na Phenomy X2?

Gość
komentarz
komentarz

Możesz podkręcić ten procesor ;)

Płyta i tak go obsłuży :)

Duban
komentarz
komentarz

Bez zmiany napięcia będziesz miał te 3GHz ;) Wystarczy podnieść mnożnik.

marlus
komentarz
komentarz

A czy mogę zainwestować w lepszy procesor np. 6000+ czy płyta obniży nu wydajność? Albo czekać na te Phenomy X2?

borysek
komentarz
komentarz

dołożyłbym odrobinę do 5400+ BE ;) jest chyba niewiele droższy a ma te 200 czy 300mhz na starcie więcej

6000+ to grzałka niepodatna na OC najlepiej kupować procki z serii BE które oferują spore możliwości OC tego 5400+ przy dobrym chłodzeniu i płycie mógłbyś podkręcić pewnie do około 4ghz ( może trochę mniej )

Duban
komentarz
komentarz

Nie na tym MoBo :P

Ale pamiętaj, że musisz mieć osobny Cooler do BlackEdition ;)

borysek
komentarz
komentarz

jak go nie będzie stać na nowy cooler to może zostawić ze starego procka ale to osłabi oc chociaż i tak pewnie wyciągniesz sporo ponad 3ghz

marlus
komentarz
komentarz

Więc co najwyżej to 5000+ BE?

Jak w pudełku wersji BE niema radiatora i wentylatora to chyba będzie ten co mam na 3800+ (oryginalny)

A co do oc to jestem początkujący i podkręcę na te 3Ghz i tyle:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.