x-kom hosting

Optymalnie do 4800@2.8ghz 4gm ramu

Blazkow
utworzono
utworzono

Witam, jaką kartę wsadzić do Athlona x2 4800@2.8ghz i 4gb Patriot cl4. Tak aby uzyskać maksymalnie najlepszą wydajność, i aby reszta i nie spowalniała grafiki. Myślałem nad hd4870 1gb, albo 9800gtx, Jednak boje się, że te karty są zbyt mocne pod ten procesor, a nie mam ochoty wymieniać całej platformy.

Nie ukrywam, że modernizacja robiona jest pod nadchodząca GTA4, chciałbym pograć w rozdzielczości 1440x900 powiedzmy na medium detalach.

Płyta główna to asus m2n.

Pozdrowienia.

n31T
komentarz
komentarz

9800gtx i 4870 na pewno spowolni Ci procesor. Zamiast wydawać 9 baniek na 4870 możesz kupić c2d i 4850.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Do tego procka można wsadzić GF 8800GT/9800GT maksymalnie, ewentualnie zrób tak jak napisał Sheo.

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Radki słabo spisują sie w duzych rozdziałkach,lepiej wypadnie gtx ale jest to o wiele za mocna karta do twojego procka,poszukac moze jakiegos 8800gts ,albo cos z seri 9600,bedzie taniej i napenwo pograsz wysoko na gta4 gdyz w tej grze potrzebne bd duzo pamięci na karcie tzn min 512

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym brał na twoim miejscu 3870 od ASUS'a z serii TOP (Podkręcona). Miałem możliwość grania w Crysisa na takim samum sprzęcie (Tyle że 2GB RAMU) i nizła karta. Napewno lepsza niż niektóre 8800GT. I nie rób tak ja mówi Sheo bo nie warto ci wymieniać platformy :confused:

n31T
komentarz
komentarz
I nie rób tak ja mówi Sheo bo nie warto ci wymieniać platformy :confused:

Athlony x2 odstają od c2d więc nie wiem czy nie warto. Kupując c2d + 4850 ma komputer bardziej przyszłościowy niż athlonik z 3870.

Akahan
komentarz
komentarz
Radki słabo spisują sie w duzych rozdziałkach,lepiej wypadnie gtx ale jest to o wiele za mocna karta do twojego procka,poszukac moze jakiegos 8800gts ,albo cos z seri 9600,bedzie taniej i napenwo pograsz wysoko na gta4 gdyz w tej grze potrzebne bd duzo pamięci na karcie tzn min 512

Co, że jak wiadome, że słabiej od GTX 280 gdyż większość wersji 4870 ma 512 ramu, ale 4850 potrafi być szybszy niż 8800GTS/9800GTX(dokładnie takie same karty, tylko takty lepsze), a w innych szybszy jest GF, ogólnie mają podobną wydajność, ale to zależy od testów, w jednych Radek gniecie GF, w drugich odwrotnie...

PS.

4870 jest szybszy około 25% od 9800GTX, więc jak Radek może być gorszy(mówię tu o kartach, które podał).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.