x-kom hosting

Zakup karty do 700-800zl

karas09
utworzono
utworzono

Witam! Wlasnie mam zamiar zakupic sobie nowa karte grafiki do 700-800zl ale wybor jest tak ogromny ze sam nie wiem na co sie zdecydowac i co jest najwazniejsze przy takim kupnie!;-/ Posiadam sprzet:

procek: Intel core 2 duo E6320 1,86MHz

ram: GOOD RAM 2GB DDR 2

plyta glowna: GIGABYTE 965P-S3

dysk: seagate 160GB

karta grafiki: GF 7600 GT SILENT PIPE 2

monitor: SAMSUNG SYNC MASTER 2253BW 1680-1050 pikseli

Nie mam narazie zadnej karty na oku poniewaz wybor jest zbyt wielki wiec zdam sie na Wasze opinie;-)

BraYneX
komentarz
komentarz

według mnie za tą kase hd4870 ;)

casion
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz do tej karty ? Ja zainwestowalbym najpierw w plyte glowna, poza tym procek bez oc bedzie Ci ograniczal karte .

karas09
komentarz
komentarz

zasilacz mam tracera 450w a jesli chodzi o podkrecenie to na tej plycie spokojnie moge podkrecic tego procka na 2,70GHz a nawet wiecej tylko ze wiecej juz mi pamieci nie wytrzymuja;-) tak wiec jak musialbym podkrecic tego procka zeby wystarczal?

falcon1984
komentarz
komentarz

Po pierwsze zasilacz do wymiany, ten Tracer to szmelc. Trzeba kupić co najmniej Corsair VX 450W

Poza tym nawet jak proca wykręcisz na 3GHz to max. jest sens kupować grafikę Radeon HD4850. Inne za 700-800zł będą niewykorzystane bo proc za słaby...

A więc proponuje: Radeon HD4850 z dobrym chłodzeniem niereferencyjnym + Corsair VX 450W + dobra pasta na procka i chłodzenie ewentualnie + O/C procka

karas09
komentarz
komentarz

no na 3ghz to napewno nie wykrece bo ramy nie wytrzymaja tak wiec pewnie ram tez trzeba by wymienic;/ a z tym prockiem to jesli mialbym juz wymieniac to na jaki najlepiej zeby spelnial wymogi tych kart??

falcon1984
komentarz
komentarz

E8400 trzeba by kupić wtedy

BraYneX
komentarz
komentarz

na core 2 duo e8400

edit/

falcon o tym samym myslimy ;)

Nocturn
komentarz
komentarz

Jak ustawisz odpowiednie napięcia, timingi i dzielnik pamięci to wytrzymają 3Ghz, chyba, że to jakaś Słaba seria. W każdym bądź razie tak jak mówi Falcon Corsair/ ew. Chieftec 450W + 4850, ale procesor podkręcony do 3Ghz

karas09
komentarz
komentarz

o kurcze tylko ze to kolejne 600zl w plecy;/ a o ramie co sadzicie na jaki wymienic??

djkraszinio
komentarz
komentarz

np na te http://www.agito.pl/ddr-2/kingston-hyperx-...607.327239.html one sa standartowo takowane 1066mhz to bedziesz je miał na 800mhz i spokojnie Ci pozwola wykrecic procka na te 3ghz

Nocturn
komentarz
komentarz

Grafika +/- 600zł zasilacz +/- 200, więc akurat tyle ile mówiłeś, że możesz na to przeznaczyć. Ram - OCZ Platinum Rev.2, A-Data EE, jak masz trochę więcej cashu to Kingstone HyperX

karas09
komentarz
komentarz

no tak tylko ze ja nie jestem profesjonalista jesli chodzi o podkrecanie i nie wiem jak mam poustawiac te rzeczy ktore wymieniles bo jedyne przez co ja podkrecalem to FSB:-D czy jest gdzies jakis poradnik jak to zrobic bo wolalbym jednak nie wymieniac tego procka tylko karte i ten zasilacz bo to troche za duzy koszt...:-D

Nocturn
komentarz
komentarz

takich poradników jest mnóstwo, podkręcanie w zwykłym wydaniu trudne nie jest, wystarczy tylko lektura paru poradników, aczkolwiek na tym zasilaczu nic nie rób bo możesz uszkodzić komputer.

karas09
komentarz
komentarz

oki dzieki i chyba kupie ta grafike, zasilacz i ram tylko mam jeszcze pytanie co do ramu poniewaz kiedys czytalem ze system moze nie obslugiwac 4gb ramu poniewaz nie jest 64bitowy i chcialem sie spytac jak to sprawdzic i czy to wogole prawda??

a i jeszcze falcon napisal zebym kupil ta karte z dobrym chlodzeniem tzn jakim bo sie na tym nie znam i napisal tez o chlodzeniu do procka wiec jakie polecacie??

jarek1994-1994
komentarz
komentarz
oki dzieki i chyba kupie ta grafike, zasilacz i ram tylko mam jeszcze pytanie co do ramu poniewaz kiedys czytalem ze system moze nie obslugiwac 4gb ramu poniewaz nie jest 64bitowy i chcialem sie spytac jak to sprawdzic i czy to wogole prawda??

Ta to prawda. Systemy 32bit wykeywają tylko ok. 3,25GB RAM.

karas09
komentarz
komentarz

no wiec jak mam sprawdzic ilu bitowy jest moj system??

JSF
komentarz
komentarz

Klikasz prawym przyciskiem myszy na Mój komputer i wybierasz właściwości. Tam będziesz miał wersję systemu podaną. Ale wydaje mi się, że gdybyś miał system 64 bitowy to byś o tym wiedział.

karas09
komentarz
komentarz

juz wyczytalem ze 64 bity to sa tytlko w wersji angielskiej a nie polskiej;/ wiec widze ze nie ma sensu kupywac 4gb ramu bo mi go nie wykryje... a co z tym chlodzeniem karty graficznej?? jaka najlepiej wybrac zeby miala dobre chlodzenie i jakie chlodzenie mam wybrac na procka??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.