x-kom hosting

Intel Core 2 Quad vs AMD Phenom X4 9950 2.6GHz quad-core

krecik216
utworzono
utworzono

Witam czy moze mi ktos powiedziec jaka jest zasandicza roznica pomiedzy procesorami Intela a ADM'a ?. Otóz w przyszłosci mam zamir kupic kompa i nie wiem ktory procek wybrac a ceny są podobne.

Ostatnio porównywalem 2 kompy i ten pierwszy to AMD Phenom X4 9950 Black Edition 2.6GHz quad-core a drugi to Intel Core 2 Quad Q9300 2.5GHz quad-core . Teraz mam pytanie ktory jest wydajniejszy (nie patrzac tylko na predkosc bo wiadomo ze ADM jest lepszy hehe..)

Duban
komentarz
komentarz

Wg. mnie to Intel. Zawsze mozna go podkrecic i będzie napewno wydajniejszy od AMD ;)

Gość
komentarz
komentarz

1. Firma amd to tylko lepsze robi karty graficzne (ati radeon), procesory zaś spisują się gorzej np. w grach

2. Pod procesory amd trzeba kupić płyty pod socket amd, których jest mało i są lekko kiczowate ;) Jedynie asus crosshair przypadł by do gustu i jakaś rzadka odmiana lanparty.

3. Intel to popularniejsza i bardziej zaufana marka.

AdHi
komentarz
komentarz

Zależy do czego ma byc komputer. Jak do grania to INTEL. Słyszałem że do obróbki grafiki itp AMD są lepsze.

Gość
komentarz
komentarz

Moim zdaniem wydajniejszy bedzie intel, poniewaz glownie chodzi o mobo w ktorym ten procek sie znajdzie. :lol: a poza tym amd kojarzy mi sie ze starymi kompami, bo wszystkie ktore mialem kiedys byly wlasnie z cpu amd na socket A :D

Thief27
komentarz
komentarz

Dla mnie Intel robi i będzie robił najlepsze procesory :)

Duban
komentarz
komentarz

Dla mnie Intel robi i będzie robił najlepsze procesory
To że robi to się zgadzam. Czy będą najlepsze to się okaże ;)
Akahan
komentarz
komentarz
Dla mnie Intel robi i będzie robił najlepsze procesory :)

Tak szczególnie grzałki Pentium 4, które Athlon 64 gniótł jak mógł... Z Pentium D nie było lepiej do grzejnika jak znalazł, więc czy zawsze tu już miałbym wątpliwości... Jednak teraz to najlepiej C2D, a nie Quadzika i kręcić, a do czego ten komp? Bo jak do gier to Quad nie ma żadnego sensu.

krecik216
komentarz
komentarz

No cóż, oczywiscie tez mi sie bardziej podoba INTEL wiec wybieram INTE'a . dzieki za rady i pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.