x-kom hosting

PROBLEM Z GF 8600GT

abarth9
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem. Minowicie jak odpalam jakaś gierkę to po jakimś czasie maszyna się zwiesz. Na początku myślałem że to wina gry, potem że to wina ustawień roździelczości, potem że sterownika ( tu zainstalowałem stera 169 i chodziło dobrze ale wysypał sie system i po reinstalce i ponownwj instalacji 169 problem nie znika). Testowałem różne gry i nawet na starszych z mniejszymi wymaganiami problem się powtarza.

Poczytałem na forach i sprawdziłem programem ATITool 0.26 i przy sprawdzaniu przy temperaturze 84 zwiecha okna. Natomiast po zsunięciu suwaków 3d low power temp wzrosła do 94 i się trzymała i chodiło.

Bardzo proszę o radę czy może jest to wina złych sterowników czy też może wentylator lub też sama karta.

Na wszelki daje dane maszyny.

Mainboard : Gigabyte 945GCMX-S2

Chipset : Intel i945G/GZ

Processor : Intel Core 2 Duo E4500 @ 2200 MHz

Physical Memory : 2048 MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM )

Video Card : NVIDIA GeForce 8600 GT

Hard Disk : SAMSUNG (250 GB)

DVD-Rom Drive : TSSTcorp CDDVDW SH-S202N

DVD-Rom Drive : YA1465V EYC335I SCSI CdRom Device

Monitor Type : LG Electronics L192WS - 19 inches

Network Card : Realtek Semiconductor RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC

Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Dodatek Service Pack 2

DirectX : Version 9.0c (grudzień 2008)

falcon1984
komentarz
komentarz

Karta jakiej firmy i jakie ma chłodzenie ?

Odkurz ją na początek

abarth9
komentarz
komentarz

Takie mam info:

Manufacturer : Nvidia Corp (PC Partner Ltd)

Model : NVIDIA GeForce 8600 GT

Bus Type : PCI-Express

Total Memory : 256 MB

Texture Memory : 621 MB

Processor : GeForce 8600 GT

Converter : Integrated RAMDAC

Refresh Rate (min/max) : 56/75 Hz

Codename : G84

Revision : A2

Bus : 320-bit

Memory Type : GDDR3

GPU Frequency : 540 MHz - [initial : 540 MHz]

Shader Clock : 1188 MHz - [initial : 1188 MHz]

Memory Frequency GPU : 499.5 MHz - [initial : 500 MHz]

Texels : 36800 MTexels/s

DirectX Support : 10

Pixel Shader Version : 3.0

Jak sprawdzić jakie ma chłodzenie?

falcon1984
komentarz
komentarz

To mi nic nie mówi

Podaj producenta karty: Gigabyte, Palit, Galaxy itp.

abarth9
komentarz
komentarz

Producentem karty jest ZOTAC

falcon1984
komentarz
komentarz

Zrób jej zdjęcie albo podaj link do niej w innym sklepie

abarth9
komentarz
komentarz

Mam taki problem że na kompie są plomby. Niechciałbym ich zrywać bo jak to coś z kartą to dam go na gwarancji. Natomiast nie mogę jej znaleźć w necie bo wg. mnie ma dziwne parametry tzn. 256 mb, bus 320-bit i gddr3. wszystkie 320 to już są gts-y.

Może piszę głupoty bo też za bardzo sie nie znam ale staram się

fball
komentarz
komentarz

jeżeli zotac to najprawopodobniej coś takiego http://allegro.pl/item469109055_zotac_8600...0_1400_box.html

A jeszcze jaki masz zasilacz?

edit: w parametrach nic dziwnego.choć te bity to niewiem co to jeżeli szyna pamieci to nie 320bit tylko 128bit :)(w sumie sam niewiem lol)

abarth9
komentarz
komentarz

Może to pytanie będzioe głupie ale jak mam sprawdzić jaki mam zasilacz bez otwierania kompa?

fball
komentarz
komentarz

Sprawdź z tyłu obudowy może coś będzie pisać.(Raczej powinno)

abarth9
komentarz
komentarz

Jedynie pisze 230v 50 hz, 4a

A może jest jakiś program który podaje całego konfiga? mam pcwizard

fball
komentarz
komentarz

hymm a jest jakaś naklejka z tyłu obudowy?

edit: nieiwem czy jest jakiś program ktory pokazuje marke zasilacza ale z tego co narazie podałes widac ze zasilacz nienajlepszy.

A43vil
komentarz
komentarz

nie ma takiego programu musisz, otworzyć kompa i tyle.

abarth9
komentarz
komentarz

na obudowie nie ma nic więcej. jest tylko "komputer ntt home w 630g". Ale w necie są to inne modele niż mój

A jaki związek z moim problemem może mieć zasilacz. Czytałem że temp. powyżej 80 stopni to dla jej karty za dużo. Czy to jest prawda?

fball
komentarz
komentarz

Więc nic innego tylko otwożyć bude.A tak wogóle może daj na gwarancje , czy to niepodlega gwarancji?

abarth9
komentarz
komentarz

Powinno podlegać. Pytanie tylko jest takie w czym jest problem. czy w zasilaczu( jeśli tak to czy nowy taki sam rozwiąże problem czy też trza lepszy), może coś jest z kartą, a może z chłodzeniem a może poprostu coś w systemie ze sobą nie współpracuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.