x-kom hosting

Wymiana karty graficznej-problem z uruchomieniem komputera

witeczek
utworzono
utworzono

Posiadam komputer z płytą główną ASUS M2V-TVM ze zintegrowaną grafiką, procesor Athlon 64X2 6000+, 2GB RAM, zasilacz 450W. Wstawiłem nową kartę graficzną PCIE Sapphire Radeon HD3850 512MB DDR3 256bit i zaczęły się moje problemy, nie mogę uruchomić komputera. Wgrałem najnowszy bios do płyty, w biosie przestawiłem opcję na start z PCIE i nic. Co ciekawe, że po włożeniu karty nawet nie mogę wejść do biosu, ani uruchomić komputera z kartą zintegrowaną, uruchamia się dopiero jak wyciągnę kartę. Nie wiem co mam zrobić, proszę o radę.

Nocturn
komentarz
komentarz

wyłącz integrę, zasilacz firmy?

witeczek
komentarz
komentarz

Zasilacz firmy Chieftec, w biosie ustawiałem opcję startu grafiki z PCIE, nie znalazłem opcji całkowitego wyłączenia integry.

A może ktoś wie czy jest możliwe w płycie ASUS M2V-TVM całkowite odłączenie zintegrowanej karty graficznej?

falcon1984
komentarz
komentarz

Wpiąłeś dodatkowe zasilanie z tyłu karty ?

witeczek
komentarz
komentarz

Tak, wpiąłem.

sobi92
komentarz
komentarz

Spróbuj docisnąć grafikę być może coś nie styka..

Normalnie na takich płytach głównych po podłączeniu karty graficznej powinna zintegrowana się automatycznie wyłączyć :/

1.a może masz gdzieś, ile ramu przydzielasz na onboard ? daj 0 i powinno być OK

2.no chyba że wyłączysz karte poprzez System/menadzer urządzeń/karta graficzna i na karcie prawy i wyłącz

witeczek
komentarz
komentarz

Spróbowałem wyłączyć kartę przez manadzer urządzeń, ale niestety nic to nie dało, po włozeniu nowej karty komputer rusza, ale po kilku sekundach staje i nawet nie mogę wejść do biosu, tak jakby karta coś blokowała.

Zaczynam podejrzewać, że prawdopodobnie przysłali mi uszkodzoną kartę.

Wykluczam raczej niedociśnięcie karty, bo wkladałem ją i wyciągałem już wiele razy.

sobi92
komentarz
komentarz

Jakbyś mial możliwość sprawdzenia grafiki u znajomego to byś wiedział.

witeczek
komentarz
komentarz

Problem już rozwiązany, karta graficzna miała konflikt z kontrolerem PCMCIA, po wyjęciu go wszystko działa prawidłowo.

Dziękuję wszystkim, którzy chcieli mi pomóc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.