x-kom hosting

Problem VPU Recover (HD3780)

RadOL91
utworzono
utworzono

Poskładałem niedawno komputer i mam problem z kartą graficzną. Podczas grania w pewną grę wywala mi sie znany VPU recover. Instalacja nowych sterowników Omegi nic nie dała. Tak samo wyłączenie tej opcji (VPU). Temperatura płyty rośnie bardzo gwałtwonie - z 45 - 60st po 10minutach grania... Radiator jest ciepły, ale wydaje mi sie ze mogłby pochłonac wiecej temperatury. Co zrobić z taką karta -oddać na gwarancje czy poprostu ten typ (Radeon HD3870 Gigabyte ZALMAN) tak ma?

Reszta sprzętu:

ZASILACZ CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

ASUS P5K PRO Intel P35 Socket 775

PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK

PROCESOR CORE 2 DUO E8400 3.0GHz LGA775 BOX

GIGABYTE ATI Radeon HD3870 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (825/1800) (Zalman) (ver. OC)

Mbroziak
komentarz
komentarz

No. Ostatnio firma ZALMAN jest znana z tego że robi głośniejsze chłodzenia i mniej wydajne.

A ta karta to pasywka czy ma wiatraczek?

Mbroziak
komentarz
komentarz

No to może spróbuj zbić trochę temperaturę. Ściągasz program np. Riva Tuner i tam w zakładce FAN zwiększasz z np. 35% na załóżmy 45%. I sprawdzasz jak się sprawuje w grach.

RadOL91
komentarz
komentarz

Podkręcenie wyntylatora nic nie dało ... Temperatura rośnie tak szybko tylko w jednej grze - dziwne to :/

Czy można położyc (aby schłodzić troche tę kartę) radiator z wentylatorkiem na spodzie (patrząc w obudowie to na górze - miejscu gdzie wystają "lutowania"- nie wiem jak to określic :P). Radiator jest miedziany, nie spowoduje to zwarcia?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.