x-kom hosting

Reinstall systemu Windows XP i dzielenie dysku na partycje.

blid
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem z reinstalacją systemu Windows XP Home Edition w moim laptopie. Zawsze (w normalnym PC) jak przeinstalowywałem to wkładałem płytę i jak komputer startował to pokazywało się coś w stylu "Naciśnij klawisz by uruchomić proces instalacji". Z tym akurat sobie poradzę, jednak mój notebook posiada tylko jedną partycję na dysku i na niej znajduje się system. W momencie kiedy chcę instalować Windowsa wyskakuje ostrzeżenie, że jest już zainstalowany system i że instalacja drugiego systemu na tej samym dysku może powodować problemy. Teraz właśnie nasuwa się moje pytanie.. jak zrobić, żeby sformatować partycję C i podzielić dysk na inne (np. D i E).

Zdaję sobie sprawę, że na forum znajduje się pełno tematów tego typu, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

blid
komentarz
komentarz

Przeczytałem te wątki, ale dalej jest to dla mnie ciemna magia.

ejay
komentarz
komentarz

Jak ci wyświetli że masz już zainstalowany system to musisz nacisnąć ESC na klawiaturze. Musisz po prostu dokładnie czytać to co jest na ekranie i robić wg tego. Jeśli masz zrobione kopie wszystkich ważnych plików na CD bądź DVD to możesz usunać tę partycję z Windowsem. Po kolei. Odpalasz z CDRoma. Jak się przemiele system spyta o system naciskasz ESC. Później wybierasz tę partycję masz tylko jedną. Później musisz dokładnie czytać z ekranu (ciężko tak z pamięci mówić). Po wybraniu tej partycji będą trzy opcje. Musisz ją usunać klawisz D. Później musisz założyć parycję od nowa klawisz C (o ile pamiętam od create).I tutaj musisz podać wielkość partycji podaj połowę czy tam jak chcesz. Później komputer ci podpowie co zrobiź. Jak wyżej pisałem ciężko tak z pamięci ale chyba po założeniu tej pierwszej też trzeba nacisnąć klawisz C zatwierdzić. Później trzeba wybrać partycję na której chcemy zainstalować system musi być to C czyli ta pierwsza. Później komputer spyta czy formatować i z jakim systemem plików wybieramy NT i naciskamy klawisz F. Później komputer sam przystąpi do instalacji systemu. No i dalej już jakoś będzie.

blid
komentarz
komentarz

Problem został rozwiązany. Dzięki za pomoc: Andziorka, ejay.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.