x-kom hosting

format w ntfs problem z partycjami

anon92
utworzono
utworzono

Witam otóż formatowałem ostatnio kilka komputerów i robiłem to w formacie ntfs. Za każdym razem wyświetlała mi się 1 partycja do sformatowania i kiedy wybrałem typ plików ntfs partycja którą mogłem utworzyć miała (o ile dobrze pamiętam) o 5 mb mniej niż cały dysk. Po utworzeniu partycji zostawało te 5 mb jako obszar nie podzielony na partycje na którym mogłem zrobić jeszcze jedną partycje

(o pojemnośći 5 mb) ale w żaden sposób nie mogłem zrobić 1 partycji na całym obszarze dysku bo zawsze zostawało te 5 mb nawet jak robiłem kilka partycji np 2 to były 2 partycje + 5 mb obszaru nie podzielonego na partycje.... podczas gdy dostawałem te komputery z całym z obszarem dysku na 1 partycji bez żadnych 5 mb. Może ktoś mi pomóc? Czy te 5 mb to normalne i zawsze tak powinno zostawać ? Czy coś źle robię ? Jeśli tak to co mam robić żeby nie było tych 5 mb tylko cała pojemność dysku była na 1 partycji ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Te 5 MB to powinno zostać, tam się mieści tablica partycji z tego co pamiętam

Też tak mam, to jest normalne :)

dar55
komentarz
komentarz

niezupełnie prawda , ja na żadnym nie mam i nie będę miał a to dlatego że partycje tworzy się podzielne przez 4

instalator troszkę głupieje , do tworzenia partycji uzyj gparted

cubEE18
komentarz
komentarz

mi przy instalacji i partycjowaniu przez Windowsa zawsze zostawało 8mb ale nigdy się tym nie przejmowałem, bo w sumie co to za strata? :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.