x-kom hosting

[Rozwiązany][C++]-undeclared(first use this function)

Abdullah
utworzono
utworzono

Gdy proboje skompilować program, powiedzmy, ktory bedzie wypisywał coś na ekranie pojawia mi się:

'cout' undeclared (first use this function)

Używam kompilatora Dev-C++

wiecie jak to rozwiązać?

kajzur
komentarz
komentarz
#include <cstdlib>#include <iostream>using namespace std;

Czy taki kod, ten powyżej znajduje się u Ciebie w programie?

No i ogólnie pokaż taki przykładowy program, który nie działa.

//kod podajemy w code!

//luq

Abdullah
komentarz
komentarz
#include <cstdlib>#include <iostream>using namespace std;

Czy taki kod, ten powyżej znajduje się u Ciebie w programie?

No i ogólnie pokaż taki przykładowy program, który nie działa.

zazwyczaj uzywalem tylko biblioteki iostream+using namespace std;. A oto ten program:

#include <iostream>using namespace std;int main(){	int ftemp;cout<<"Podaj temerature farenheita"'\n';cin>>ftemp;cin.ignore();cout<<"Ta temeratura to w stopniach Celsjusza"<<((ftemp-32)*5)/9<<'\n';getchar();return 0;}

//kod podajemy w code!

//luq

leggo
komentarz
komentarz
cout<<"Podaj temerature farenheita"'\n';

Zmień ten fragment na następujący:

cout<<"Podaj temerature farenheita\n";

i będzie śmigać.

Bizelt
komentarz
komentarz

Widzę, że ten problem został już rozwiązany,

więc przedstawię swój.

Ten sam kompilator (Dev-C++)

Ten sam błąd (`Opcja2' undeclared (first use this function (Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.) )

Jestem jak na razie bardzo początkujący, to jest mój 3 program.

Oto jego kod. Jeśli wiecie jak zrobić to tak żeby działało będę wdzięczny.

#include <iostream.h>#include <conio.h>main(){	  do	  {	  int liczba1, liczba2;	  cout << "Moim 3 programem jest kalkulator.\n";	  getch();	  cout << "Wykonuje on dzialania na liczbach calkowitych.\n";	  getch();	  cout << "Wprowadz pierwsza liczbe\n";	  cin >> liczba1;	  cout << "Wprowadz druga liczbe\n";	  cin >> liczba2;		  int Opcja;		  std::cout << "Teraz wybierz dzialanie jakie mam wykonac." << std::endl;		  std::cout << "Wcisnij liczbe z odpowiadajacym Ci dzialaniem." << std::endl;		  std::cout << "1. Dodawanie" << std::endl;		  std::cout << "2. Odejmowanie" << std::endl;		  std::cout << "3. Mnozenie" << std::endl;		  std::cout << "4. Dzielenie" << std::endl;		  std::cin >> Opcja;		  switch (Opcja)		  {		   case 1: std::cout << liczba1 << " + " << liczba2 << " = " 			<< liczba1 + liczba2; break; 			case 2: std::cout << liczba1 << " - " << liczba2 << " = " 			<< liczba1 - liczba2; break; 			case 3: std::cout << liczba1 << " * " << liczba2 << " = " 			<< liczba1 * liczba2; break; 			case 4:			 if (liczba2 == 0.0)			 std::cout << "Nie dzielimy przez 0!";			 else			  std::cout << liczba1 << "/" << liczba2 << " = "			  << liczba1 / liczba2; break; 		   }		int Opcja2;			std::cout << "\n";			 std::cout << "Co chcesz zrobic." << std::endl;			  std::cout << "1. Rozpoczac kolejne liczenie" << std::endl;			  std::cout << "2. Zakonczyc" << std::endl;			   std::cin >> Opcja2;	}while (Opcja2 == 1) cout << "Dziekuje za skorzystanie z mojego programu.\n"; cout << "Mam nadzieje ze sie przydal.\n"; cout << "Pozdrawiam.\n"; getch(); return 0;}

Problem pojawia się przy próbach zmuszenia programu do powrotu do początku.

Celem jest powrót - by nie trzeba było za każdym razem włączać go od nowa.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

(trochę się rozpisałem)

//kod podajemy w code!

//luq

leggo
komentarz
komentarz

Nie sprawdzałem tego dokładnie, ale po dokonaniu małych poprawek działa poprawnie.

Błędy:

- przed kilkoma strumieniami brakowało std:: (nie trzeba tego pisać, wystarczy na początku dać using namespace std;),

- w paru miejscach brakowało średnika,

- zmienna Opcja2 musi być przed pętlą do...while;

"Poprawny" kod:

#include<iostream.h>#include<conio.h>using namespace std;main(){int Opcja2;do{int liczba1, liczba2;cout << "Moim 3 programem jest kalkulator.\n";getch();cout << "Wykonuje on dzialania na liczbach calkowitych.\n";getch();cout << "Wprowadz pierwsza liczbe\n";cin >> liczba1;cout << "Wprowadz druga liczbe\n";cin >> liczba2;int Opcja;std::cout << "Teraz wybierz dzialanie jakie mam wykonac." << std::endl;std::cout << "Wcisnij liczbe z odpowiadajacym Ci dzialaniem." << std::endl;std::cout << "1. Dodawanie" << std::endl;std::cout << "2. Odejmowanie" << std::endl;std::cout << "3. Mnozenie" << std::endl;std::cout << "4. Dzielenie" << std::endl;std::cin >> Opcja;switch (Opcja){case 1: std::cout << liczba1 << " + " << liczba2 << " = "<< liczba1 + liczba2; break;case 2: std::cout << liczba1 << " - " << liczba2 << " = "<< liczba1 - liczba2; break;case 3: std::cout << liczba1 << " * " << liczba2 << " = "<< liczba1 * liczba2; break;case 4:if (liczba2 == 0.0)std::cout << "Nie dzielimy przez 0!";elsestd::cout << liczba1 << "/" << liczba2 << " = "<< liczba1 / liczba2; break;}std::cout << "\n";std::cout << "Co chcesz zrobic." << std::endl;std::cout << "1. Rozpoczac kolejne liczenie" << std::endl;std::cout << "2. Zakonczyc" << std::endl;std::cin >> Opcja2;}while(Opcja2==1);cout << "Dziekuje za skorzystanie z mojego programu.\n";cout << "Mam nadzieje ze sie przydal.\n";cout << "Pozdrawiam.\n";getch();return 0;}
Bizelt
komentarz
komentarz

Dzięki Legolass!

Rzeczywiście teraz działa.

Dziękuje i pozdrawiam

bacha22
komentarz
komentarz

Witam podlączam sie do tematu gdyż mam ten sam problem, muszę napisać program który wyliczyłby: średią geometryczną, średnią harmoniczną, dominantę oraz medianę jednocześnie.Jak narazie znalazłam jakiś przykład na średnią geometryczna:

#include <stdio.h>#include <stdlib.h>int main(int argc, char *argv[]){int i=0;double koniec;double x, iloczyn=1;printf("podaj znacznik konca\n");scanf("%lf",&koniec);do{printf("podaj kolejna wartosc %d\n",i+1);scanf("%lf",&x);if (x >= 0)  {   iloczyn*=x;   i++;  } else printf("podales liczbe ujemna powtorz raz jeszcze \n");}while(x!=koniec);printf("srednia geometryczna wynosi=%lf\n",pow(iloczyn,1./i));system("PAUSE");return 0;}

w komunikacie wyskoczył mi błąd:

In function `int main(int, char**)':

(Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.)

`pow' undeclared (first use this function)

Jestem bardzo początkująca wiec prosze o wyrozumiałość

leggo
komentarz
komentarz

Rozwiązanie jest proste.

Jak można przeczytać w komunikacie problem jest związany z funkcją pow. Wystarczy, że dołączysz bibliotekę zawierającą tą funkcję i będzie ok. ;)

Dodaj na samym początku programu następującą linijkę:

#include<math.h>

Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś problemy, to pisz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.