x-kom hosting

HD3870 v HD4670

#john
utworzono
utworzono

Którą z kart będzie lepsza do E7200? HD4670 jest tańsza od 3870 ale czy wydajniesza? Karta nie będzie kręcona :)

Duban
komentarz
komentarz

HD3870 jest wydajniejszy ;)

Warty zakupu. Jaki masz zasilacz, żeby nie było boom :haha: ??

#john
komentarz
komentarz

Dopiero składam komputer :) Zasilacz będzie Chieftec 450 W więc powinien styknąć :)

Duban
komentarz
komentarz

Tak starczy ;)

Jaka reszta ?

#john
komentarz
komentarz

najprawdopodobniej MSI P45 Neo3-FR, tylko coś czytałem kiedyś że te chipsety są lekko niedopracowane, nie wiem jak teraz....

E7200, tylko że podobno wycofali z produkcji i są E7300 więc też jestem w kropce ;/

2x1GB Kingstony PC6400, mysle ze nie ma sensu brać np OCZ jak nie będę nic kręcił :)

rafidoc
komentarz
komentarz

Nie wiem czy warto kupowac E7300 . Sam się nad tym zastanawiałem i wziełem E5200 chociaż E8400 był by najbardziej mile widziany. Z przyczyn finansowych i mocnego kursu dolara użytkuje E5200 od 2 tygodni i nie żałuje. Podkreciłem go lekko zmieniając szyne fsb na 266mhz i blokujac mnożnik na 10 mam 2.66ghz tak jak E7300 ( szyna fsb na 266mhz wymagana przy ramach 1066mhz ). Z testów zamieszczanych na różnych stronach wynika że mój proc w tym momencie ma osiągi właśnie E7300 ( winrar ,7-zip , cinebench r10 , super pi 16m ) . Róznice w cenie tych procesorów zainwestuj w lepszą kartę n.p. HD4830 , HD4850, a procesor bedziesz mógł podkrecić.

Akahan
komentarz
komentarz

Ten procek robi z palcem gdzieś ponad 3GHz na jakimś porządniejszym chłodzeniu, nawet na boxie by zrobił pewnie i te 3GHz...

Take_it_easy
komentarz
komentarz
Podkreciłem go lekko zmieniając szyne fsb na 266mhz i blokujac mnożnik na 10 mam 2.66ghz tak jak E7300 ( szyna fsb na 266mhz wymagana przy ramach 1066mhz ). Z testów zamieszczanych na różnych stronach wynika że mój proc w tym momencie ma osiągi właśnie E7300 ( winrar ,7-zip , cinebench r10 , super pi 16m ) . Róznice w cenie tych procesorów zainwestuj w lepszą kartę n.p. HD4830 , HD4850, a procesor bedziesz mógł podkrecić.

Zakup 7300 byl dla mnie nieoplacalny przy kolosalnej roznicy ponad 100 zl w stosunku do e5200. Ten pierwszy oferuje zdecydowanie za malo, zeby usprawiedliwialo to dokladanie kolejnych zlotowek.

Z kwestii ocerclocingu - 7300 nie kreci sie tak pieknie jak e5200. Swoj procesor podkrecilem do 4087 Mhz i dziala stabilnie. Napiecie to 1.38. Przy obecnych zabezpieczeniach ze strony plyt glownych, nie ma mowy zeby spalic CPU. Sprobuj sie dalej pobawic. ;) Polecam.

Co zas tyczy sie pytania autora tematu - na Twoim miejscu zaopatrzylbym sie jednak w Radeona 4850 (chociaz 4830 juz wyszedl, nie czytalem jeszcze recenzji, czy to udany produkt). Karty, ktore wymieniasz, sa znacznie wolniejsze i zapewniam Cie, ze ktorakolwiek bys z nich nie kupil, to i tak wczesniej wymienisz GPU nizli ja swojego. Biedny traci dwa razy. /// Testy w benchmarku 2006 - Radeon 4670: 7k-8k pkt., Radeon 4850: 11k-12k.

Pozdrawiam.

#john
komentarz
komentarz

Sęk w tym ze nie mam zamiaru nic kręcić, kompletnie się na tym nie znam i w zupełności do moich wymagań wystarczą standardowe konfiguracje... Pomyślę nad tym E5200 bo jestem ograniczony w kosztach, HD4850 tez by mi pasowała ;D hehe

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.