x-kom hosting

PS3 vs. XBOX 360 vs. Wii

NowakoV
komentarz
komentarz

może wyszło pare gier w blu- ray
Każda gra jesr n blu-rayu.

Keepsake
komentarz
komentarz
1. Jest tańszy - i właśnie ten podam jako pierwszy. Ludzie naprawdę patrzą na cenę, a różnica 400zł to sporo.

Ok dobrze ale PS3 ma BD, Wifi, Bluetooth, Odtwarza Divixy itd.

Często rodzice chcą mieć coś więcej niż konsole i dlatego chcą dopłacać do PS3. Ale ok zgadzam się z tobą

2. Ma większy dysk

Xbox 360 Elite ma dysk chyba 120GB a najnowsze Playstation 3 160Gb

3. LIVE! - dużo lepiej rozwinięta społeczność graczy. Więcej dem i gier Arcade.

IMHO Sony coś planuje i może to będzie coś w rodzaju steama :D . Dem może i jest mniej ale gry Arcade według moich przyjaciół i innych osób są lekko niepotrzebne.....

4. Więcej gier - na razie. Mam nadzieję, że to się zmieni

Może i ma więcej jednak serii Gran Turismo i God of War nic nie przebije moim zdaniem

Sprzedawanie "ecskluzifów" microsoftowi trochę śmierdzi i mam nadzieje ,że Sony coś planuje bo ich konsola (moja) żyje własnym życiem

aXE
komentarz
komentarz

LINK 1

LINK 2

Wybór należy do Ciebie

Conrack1410
komentarz
komentarz
Jest tańszy - i właśnie ten podam jako pierwszy. Ludzie naprawdę patrzą na cenę, a różnica 400zł to sporo.

wystarczy dokupić odtwarzacz hd- dvd do xboxa i roznica w cenie sie niweluje - PS3 to poprostu lepiej wyposazona konsola tak wiec jest drozsza

Ma większy dysk

nie ma wiekszego dysku

LIVE! - dużo lepiej rozwinięta społeczność graczy. Więcej dem i gier Arcade.

mówiles o nizszych kosztach tymczasem to wlasnie granie na xboxie online jest platne

Więcej gier - na razie. Mam nadzieję, że to się zmieni

zawsze uważałem ,że liczy się nie ilość a jakość

Zgadza się. Hideo mówił, że pracują nad wersją na Xboxa. Wyjdzie pewnie za rok albo dwa, ale wyjdzie. Co do samej gry to szczerze mówiąc nie za bardzo mnie kręci. Przeszedłem ją na PS3 i tak naprawdę więcej tam było oglądanie przeciętnego filmu niż samego grania. Polecam natomiast poprzednie części. Mistrz!

a ja powiem ,że mała pojemnosc plyt na x360 nie wrozy mu swietlanej przyszlosci a co do mgs4 na x360 nie wiedzialem zadnej oficjalnej zapowiedzi wiec jest to na razie plotka - zreszta jest to malo istotne - tak samo mozna zazucic x360 ,że gry ukazują się takze na pc ( np Gears of war)

Keepsake
komentarz
komentarz

A ja sie dziwie po co Xboxowi tyle gier... i tak we wszystkie nie zagracie (no ale na szczęście są piraty na Xboxa ;p) a w PS3 przynajmniej gry a w PS3 przynajmniej gry trzymają poziom :D

NowakoV
komentarz
komentarz

Często rodzice chcą mieć coś więcej niż konsole i dlatego chcą dopłacać do PS3
Mogą kupić sobie x360 i odtwarzacz BD. I tak wyjdzie taniej. Ale rzeczywiście jak ktoś potrzebuje kombajnu do wszystkiego to lepiej brać PS3 (przeglądarka, filmy z napisami, wifi itp...)
Xbox 360 Elite ma dysk chyba 120GB a najnowsze Playstation 3 160Gb
PS3 160GB? Na pewno nie ma go jeszcze na rynku, najwyżej w planach.
ale gry Arcade według moich przyjaciół i innych osób są lekko niepotrzebne
Oj to lekko się mylisz. Niektóre gry Arcade są lepsze od pudełkowych (Portal, Braid, Castle Crashers, Duke Nukem :D).
Może i ma więcej jednak serii Gran Turismo i God of War nic nie przebije moim zdaniem
Oby tylko nie zwalili GoW tak jak MGS :/ A GT to oni robią i robią...Nie mam pojęcia kiedy ten tytuł wyjdzie. Jakoś powoli tracę na niego chęci.
wystarczy dokupić odtwarzacz hd- dvd do xboxa i roznica w cenie sie niweluje - PS3 to poprostu lepiej wyposazona konsola tak wiec jest drozsza
A po co komu hd-dvd? :D Lepiej już dokupić odtwarzacz BD, a i tak zapłacisz mniej niż za PS3
nie ma wiekszego dysku
Eeee? Ma.
mówiles o nizszych kosztach tymczasem to wlasnie granie na xboxie online jest platne
Zgadza się, ale 80zł za 13 miesięcy ( za tyle ja kupowałem. Po ostatniej podwyżce dolara to chyba jest 120zl :/) to nie jest tak dużo, a dostajesz dużo lepiej rozwinięty online niż PSN.
zawsze uważałem ,że liczy się nie ilość a jakość
A co masz do jakości gier na x360? Rozumiem, że wychodzą jakieś crapy typu DJ Icon czy inne syfy, ale dobrych gier jest porównywalna ilość na obu konsolach.
Conrack1410
komentarz
komentarz
Mogą kupić sobie x360 i odtwarzacz BD. I tak wyjdzie taniej. Ale rzeczywiście jak ktoś potrzebuje kombajnu do wszystkiego to lepiej brać PS3 (przeglądarka, filmy z napisami, wifi itp...)

ale to nie tylko chodzi o wyposazenie i mozliwosci techiczne ale takze o jakosc wykonania / halas itd

Oj to lekko się mylisz. Niektóre gry Arcade są lepsze od pudełkowych (Portal, Braid, Castle Crashers, Duke Nukem ).

bez przesadyzmu :)

Oby tylko nie zwalili GoW tak jak MGS :/ A GT to oni robią i robią...Nie mam pojęcia kiedy ten tytuł wyjdzie. Jakoś powoli tracę na niego chęci.

dobrze rozumiem,że uwarzasz ,że MGS jest zwalony? co do GT mi ochota nie przechodzi zwłaszcza ,że zapowiada się świetnie

Eeee? Ma.

czyli mowisz o drozszej wersji x360?

Zgadza się, ale 80zł za 13 miesięcy ( za tyle ja kupowałem. Po ostatniej podwyżce dolara to chyba jest 120zl :/) to nie jest tak dużo, a dostajesz dużo lepiej rozwinięty online niż PSN.

dla mnie denerwujące jest to ,że na kazdym kroku myślą jak tu tylko wyłudzić z ludzi kasę

A co masz do jakości gier na x360? Rozumiem, że wychodzą jakieś crapy typu DJ Icon czy inne syfy, ale dobrych gier jest porównywalna ilość na obu konsolach.

fakt jest podobna ale uważam ,że jest kilka tytułów odstających technologicznie od gier na x360

A po co komu hd-dvd?

mi nie potrzebny - nie wiem tylko po co po pierwsze zrobili go oddzielnie a nie wbudowanego do konsoli a po drugie po co komu wogóle takie coś

NowakoV
komentarz
komentarz
ale to nie tylko chodzi o wyposazenie i mozliwosci techiczne ale takze o jakosc wykonania / halas itd
Zgadzam się z tobą w 100%. PS jest lepiej wykonany, ładniejszy i o wiele cichszy, jednakowoż x360 nie jest brzydki, a hałas kręcącej się płyty przeze mnie w ogóle nie jest słyszalny, dźwięki gry wszystko zagłuszają.
bez przesadyzmu
Ja mówię poważnie. Jest sporo tytułów, zarówna na x360 jak i na PS3, na które nie chce mi się nawet spojrzeć, a co dopiero zagrać. A przy Portalu i Braidzie spędziłem kilka ładnych wieczorów mając świetne tytuły w niskiej cenie.
dobrze rozumiem,że uwarzasz ,że MGS jest zwalony? co do GT mi ochota nie przechodzi zwłaszcza ,że zapowiada się świetnie
Nie uważam, że jest zwalony. Nie wiem czy grałeś w poprzednie części, ale imho MGS4 jest z nich najgorszy. Oczywiście jest sporo fajnych rozwiązań, gra jest bardzo ładna, ale dla mnie jest trochę nudna. Fabuła jest takim odgrzewanym naleśnikiem bez śmietany i cukru. Po drugie jest za dużo cut-scene. Gra daje radę, ale nie zachwyca.
czyli mowisz o drozszej wersji x360?

Pomijając x360 arcade( który zresztą jest świetnym rozwiązaniem dla graczy niepotrzebujących dysku), mamy dwie wersje: 60gb i 120gb. A Sony ma 40gb i 80gb. Więc: 60gb>40gb i 120gb>80gb

dla mnie denerwujące jest to ,że na kazdym kroku myślą jak tu tylko wyłudzić z ludzi kasę
No niestety...cały M$
fakt jest podobna ale uważam ,że jest kilka tytułów odstających technologicznie od gier na x360
Np?

@edit

Zwracam honor. Wersja 160GB już jest na rynku. I kosztuje wcale nie tak dużo, bo 1600zł z 4 grami do wyboru :o

Gość
komentarz
komentarz

Ja polecam Xboxa 360

Słabszy procesor od PS3 ale za to lepiej dopracowany przez Nivide układ graficzny.

Moim zdaniem Xboxem 360 lepiej się steruje niż na innych konsolach.

Odstający tytuł na PlayStation 3 to Splinter Cell Double Agent (Na PS3 to jest koszmar) :D

Conrack1410
komentarz
komentarz
Zgadzam się z tobą w 100%. PS jest lepiej wykonany, ładniejszy i o wiele cichszy, jednakowoż x360 nie jest brzydki, a hałas kręcącej się płyty przeze mnie w ogóle nie jest słyszalny, dźwięki gry wszystko zagłuszają.

mi w moim byłym x360 hałas dokuczał

Ja mówię poważnie. Jest sporo tytułów, zarówna na x360 jak i na PS3, na które nie chce mi się nawet spojrzeć, a co dopiero zagrać. A przy Portalu i Braidzie spędziłem kilka ładnych wieczorów mając świetne tytuły w niskiej cenie.

na ps3 jest podobnie ale uwazam ,że jednak tych gier nie nalezy porownywac w ten sposob

Nie uważam, że jest zwalony. Nie wiem czy grałeś w poprzednie części, ale imho MGS4 jest z nich najgorszy. Oczywiście jest sporo fajnych rozwiązań, gra jest bardzo ładna, ale dla mnie jest trochę nudna. Fabuła jest takim odgrzewanym naleśnikiem bez śmietany i cukru. Po drugie jest za dużo cut-scene. Gra daje radę, ale nie zachwyca

uważam ,że nie jest gorszy - jest poprostu trochę inny :-)

Np?

GT5, Uncharted, Little Big planet, Ressistance 2, Motorstorm PR

Zwracam honor. Wersja 160GB już jest na rynku. I kosztuje wcale nie tak dużo, bo 1600zł z 4 grami do wyboru

:)

Słabszy procesor od PS3 ale za to lepiej dopracowany przez Nivide układ graficzny

jasne :)

Moim zdaniem Xboxem 360 lepiej się steruje niż na innych konsolach.

raczej ewentualnie wygodniej jesli odpowiada ci ksztalt pada

Odstający tytuł na PlayStation 3 to Splinter Cell Double Agent (Na PS3 to jest koszmar)

raczej gra niewarta szczególnej uwagi

djkraszinio
komentarz
komentarz
GT5, Uncharted, Little Big planet, Ressistance 2, Motorstorm PR

wymieniłeś same ekskluziwy a jak wiadomo takie gry sa robione z myślą o jednej konsoli i sa dopracowywane w każdym szczególe tak samo jest na xboxa a co do tego little big planet to jak dla mnie to oprócz tego wielkiego edytora to jest to zwykła platwormówką z grafiką 2,5D

Conrack1410
komentarz
komentarz
wymieniłeś same ekskluziwy a jak wiadomo takie gry sa robione z myślą o jednej konsoli i sa dopracowywane w każdym szczególe tak samo jest na xboxa a co do tego little big planet to jak dla mnie to oprócz tego wielkiego edytora to jest to zwykła platwormówką z grafiką 2,5D

a co miałem wymienic ? gry ktore sa na ps3 i x360 niemal identyczne?

a w little big planet wogole grales ze oceniasz?

Keepsake
komentarz
komentarz

Playstation 3 160GB już jest na rynku od kilku tygodni widać ,że nie wiesz o czym mówisz....

edit. I kolejny mądry :\ Układ graficzny RSX w Playstation 3 jest wykonany przez NVIDIE a w Xboxie 360 przez ATI !!!

Więc drogi " warior" polecam "Myśleć co mówisz a nie mówić co myślisz"

RSX :

Chipem odpowiedzialnym za generowanie grafiki jest RSX NVIDII. Taktowany z częstotliwością 550 MHz jest w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 1920x1080 w trybie progresywnego skanowania (popularne 1080p, czyli Full HD). Wydajność zmiennoprzecinkowa RSXa to 1,8 TFLOP.

djkraszinio
komentarz
komentarz
a w little big planet wogole grales ze oceniasz?

nie nie grałem ale czytałem w psx extreme i oglądałem filmiki i nie przypadło mi do gustu

Gość
komentarz
komentarz

Ciekawe bo na pudle od konsoli widnieje napis "Graphic by Nivida" ;)

(Chyba że mówisz o wersji której nie posiadam (z przegrzewającymi się układami) która została "zbanowana" przez firmę Microsoft (chodź nie wiem czy grafiką się różnią) :D

Keepsake
komentarz
komentarz
nie nie grałem ale czytałem w psx extreme i oglądałem filmiki i nie przypadło mi do gustu

Bo prawdziwa magia tej gry objawia się przy graniu z inną osobą

edit.

w xboxie od początku był "Ati Xenos 500MHz"

i myśle ,że wcale nie jest silniejszy od RSX ;]

NowakoV
komentarz
komentarz
Odstający tytuł na PlayStation 3 to Splinter Cell Double Agent (Na PS3 to jest koszmar)
Na x360 też jest marny, więc nie wiem po co podajesz kiepskie tytuły do porównania konsol?
mi w moim byłym x360 hałas dokuczał

"Byłym". Czyli pewnie miałeś starszą wersję, która rzeczywiście wyła jak reaktor jądrowy, teraz jest już dużo lepiej.

GT5, Uncharted, Little Big planet, Ressistance 2, Motorstorm PR
I dla tych gier warto kupić PS3 :D Jeszcze 2 miesiące i czarna ślicznotka będzie stała koło x'a.
raczej ewentualnie wygodniej jesli odpowiada ci ksztalt pada

Imho pad jest wygodniejszy w x360. Zwalili triggery w PS3. W ścigałki bardzo ciężko się gra, a szczególnie jak się spoci rączka :P

nie nie grałem ale czytałem w psx extreme i oglądałem filmiki i nie przypadło mi do gustu
Nie grałeś - nie oceniaj. Prosta zasada i radzę się jej trzymać. LBP jest mistrzem! Ta gra jest genialna w swojej prostocie.
Gość
komentarz
komentarz
Każda gra jesr n blu-rayu.

Bo gdyby nie to cały ten Blu-Ray to by była porażka bo Blu-ray miał być stworzony do tego aby pomieścić więcej danych [ chodzi tu o format HD ] który zabiera bardzo dużo miejsca [ wiele detali ] i szczerze mówiąc jak już mówiłem grałem w gta 4 jak i na x-pudle tak i na ps3 na full hd telewizorach i nie widzę specjalnych różnic

djkraszinio
komentarz
komentarz
Nie grałeś - nie oceniaj. Prosta zasada i radzę się jej trzymać. LBP jest mistrzem! Ta gra jest genialna w swojej prostocie.

boże ale przeczytałem sobie o tej grze i nie przypadła mi do gustu ciężko to zrozumieć też planuje kupić sobie ps3 dla paru bdb tytułów i zagram w to LBP i wtedy może bardziej wiarygodnie się wypowiem

Keepsake
komentarz
komentarz
Imho pad jest wygodniejszy w x360. Zwalili triggery w PS3. W ścigałki bardzo ciężko się gra, a szczególnie jak się spoci rączka tongue.gif

Ja od 5 roku życia gram na padzie od Playstation i mogę stwierdzić ,że się w ogóle nie zmienił ;] Jedynie dali regulowane R2 i L2 które bardzo mi się podoba

Pada od Xboxa nigdy nie trzymałem w dłoni więc nie mogę się obiektywnie wypowiedzieć ale Imho jest troszkę za duży.

A moja PS3'ka się od 2 dni kurzy nie ruszana ;\ Czekam na Uncharted i w najbliższym czasie planuje zakup Resistance (kupuje same Must Have).

Btw opłacało się sprzedać używane motorstorm za 60zł :D ? Jedynka dla mnie trochę przereklamowana same wyścigi nic więcej (szybko się nudzi) natomiast po filmikach z dwójki widzę ,że jest o wiele lepsza :D

NowakoV
komentarz
komentarz
Ja od 5 roku życia gram na padzie od Playstation i mogę stwierdzić ,że się w ogóle nie zmienił ;] Jedynie dali regulowane R2 i L2 które bardzo mi się podoba

Pada od Xboxa nigdy nie trzymałem w dłoni więc nie mogę się obiektywnie wypowiedzieć ale Imho jest troszkę za duży.

No ja nie od 5 roku, ale od PS One :D czyli od 10 chyba :) I szczerze mówiąc xboxowy jest wygodniejszy właśnie dzięki temu, że jest większy, obły i ma inaczej rozstawione analogi przez co łapy się mniej męczą no i te nieszczęsne triggery w DS3 :/
Uncharted i w najbliższym czasie planuje zakup Resistance
Uncharted jak najbardziej, ale Resistance sobie odpuść. Lepiej kupić chociażby Bioshocka(chyba już wyszedł, nie? Ostatnio demo mieliście...).
Btw opłacało się sprzedać używane motorstorm za 60zł
Bardzo się opłacało, szczególnie że to gra ze starter packa i sporo osób ją ma.
  • 2 tygodnie później...
Lazutex
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na kupno ps3 grafika taka sama ale ps3 ma blurei a pozatym fajne gry i mój kolega ja ma xD

dzięki za tyle postów! :D

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

360tka vs Ps3

360 ma tylko DVD DL a PS3 Blue-Ray

Rozdzielczosc 360tki to 1366:768 720P a PS3 1920:1050 1080P

Mniejsza awaryjnosc PS3

tansze gry na PS3

wyglad lepszy PS3

za to cena 360tki (Arcade) duuuuzooo nizsza

wygrywa oczywiscie PS3, ale duzo ludzi zdecyduje sie na X'a bo cenowo kosztuje tyle co niedawno PS2

Slimeq22
komentarz
komentarz

Ja też kupuję Ps3. Konsola z dyskiem 80GB + do tego Film. Gry w cale nie są takie drogie, wystarczy spojrzeć na ceny w sklepach internetowych i aukcjach.

Pozdrawiam.

casper645
komentarz
komentarz

Orientuje się ktoś w jakich wersjach Ps3 jest wsteczna kompatybilność z grami Ps2 ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.