x-kom hosting

Temperatura Cpu Karty graficznej...

M-Gogas
utworzono
utworzono

Witam... mam taki problem....

moja karta graficzna - GForce - 8800GTX ostatnimi czasy zaczela sie grzac... czasem komputer mi sie nawet zacina...

temperatura poprzednio byla w granicach 72 stopnie... teraz na idle jest 78... a temperatura ramu 63 stopnie...

ktos moze mi podac jaka jest maxymalna temperatura jaka karta moze wytrzymac?? i czy taka temperatura jest normalna ??

jak otworze obudowe to schodzi do 65 stopni... ----- nowa obudowa juz w drodze mam nadzieje ze to pomoze...ThermalTake Armour With Liquid Cooling System Case.

Prosze o pomoc..

falcon1984
komentarz
komentarz

Po pierwsze to odkurz kartę i wyczyść ją

Po drugie to wzuć do budy 2 wentyle na tył i przód, ale skoro nowa buda przychodzi to ok

Po trzecie nie zaszkodzi przesmarować rdzenia karty dobrą pastą: Zalman STG-1

W idle to masz ciut wysoko 78C, sprawdź ile ma karta w stresie

Karty graficzne wytrzymują temp. do 100-110 C

M-Gogas
komentarz
komentarz

wlaczylem far cry 2 ale karta doszla tylko do 83 stopni czyli gra nie jest zbyt potliwa dla tej karty... moze ktos cos zna zebym mogl ja bardziej obciazyc..

Moj procesor podskoczyl do 65... a tak wogole to jaka temperature procesory moga wytrzymac ?? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Procesor to do 75C bezpieczny jest a temp. krytyczna to aż 85C

A GPU to spróbuj AtiTool ---> Show 3D View na 15 minut dać

M-Gogas
komentarz
komentarz

NA ATITOOL po 10 minutach gpu mial 96 stopni.. i na tym zakonczylem bo w programie skala byla do 95 :P i wolalem na wyzsze temperatury go nie narazac...

powiedzcie mi jeszcze czy do tej obudowy co wymienilem wyzej... czyli

ThermalTake Armour With Liquid Cooling System Case da sie dodac jakies rozgalezniki chlodzenia woda zeby tez dac chlodzenie na karte graficzna??? bo nie wiem czy jak sie podlaczy wiecej pod ta pompke to coolant nie bedzie mial wiekszej temperatury i nie straci wydajnoci.. a tak wogole to 1 raz bede matowac wodne chlodzenie... jesli ktos moze pomoc bede wdzieczny...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.