x-kom hosting

Problem z kartą graficzną Sapphire HD4850 4850 512MB DX 10.1 HD

ruffdante
utworzono
utworzono

Witam

Zakupiłem ostatnio kartę graficzną Sapphire HD4850 4850 512MB DX 10.1 HD i mam z nią problemy.

Od razu zaznaczam, że model jest dobry, bo otrzymałem drugi egzemplarz. Oba zachowywały się tak samo. Karta się nie przegrzewa, sprawdzałem temperaturę w trzech programach.

Opiszę najpierw mój sprzęt

Zasilacz pentagram 460w

Płyta główna M3A

procesor phenom 4 rdzenie, 2,4 każdy

dwie kości ram 1giga każda patriot

sprzęt nie jest podkręcany, 4 miesiące używany z kartą graficzną geforce 7300 gt galaxy

całość chodziła sprawnie, do momentu włożenia radeona

instalowałem sterowniki (najnowsze, starsze, z dołączonej płyty, zaktualizowałem wszystkie sterowniki do sprzętu), zainstalowałem 6 razy windowsa xp sp3 i raz sp 2, za każdym razem występował ten sam problem. Bardzo długo załączają się gry, bardzo długo zmieniane są ustawienia graficzne w grach. Czasami przy uruchamianiu gry, bądź wychodzeniu czy wygrywaniu pojawia się błąd (niebieski ekran z informacją, że sterownik ati2dvag przestał normalnie pracować).

Wkurzyłem się zianstowałem vistę 32 bitową. Tam w przeciwieństwie do xp wszystko się odpala od razu, łatwo zmienia się ustawienia graficzne, ale wydaje mi się, że gry chodzą zdecydowanie za wolno.

Proszę o pomoc.

qwertyzax
komentarz
komentarz

To jest Toxic, dualslot czy referent? Jakie tempy karty?

Dziwna sprawa z tym xp, jesli na viscie chodzi w miare dobrze, chociaz moze to byc wina tego phenoma bo 2,4ghz to troche malo dla tego radeona.

ruffdante
komentarz
komentarz

karta DualDVI HDMI

procek to chyba ten (nie mogę sprawdzić bo teraz w pracy jestem, napiszę dokładnie później) AMD Phenom 9750 AM2+

temperatura w stanie spoczynku karty 45 stopni, po odpaleniu 3d marka albo crysisa dochodzi max do 56 stopni góra 60

przed chwilą rozmawiałem z kolegą i on mi mówił, że mogą być konflikty w sprzęcie tzn przerywania, czy coś takiego, sprawdzę to także wieczorem

ja także tego nie rozumiem, że vista to ciągnie a xp nie daje rady

DNL666
komentarz
komentarz

Spróbuj zaktualizować biosa płyty głównej, na stronie asusa przy jednym z biosów do twojej płyty znalazłem coś takiego:

3. fixed the issue that the system freezing when using some certain VGA card.

Może coś w tym jest ;)

Jak się nie boisz, próbuj ;)

ruffdante
komentarz
komentarz

Tylko, że ja mam wersję biosa 1001 aktualną (no chyba, że ta wersja nie naprawia tego błędu). Ja się nie biosie nie znam. Można wgrać starszą wesję?

DNL666
komentarz
komentarz

Jam masz aktualną, to nie wgrywaj starszej, nie ma sensu.

rafidoc
komentarz
komentarz

Dlatego wystrzegam się Radeona. Super wydajność do ceny i gratis kupa zabawy.

Nie zlinczujcie ;)

ruffdante
komentarz
komentarz

Od dziś też tak myślę od radeonach, ale...

Mam jeszcze jedno pytanie. Istnieje możliwość, że po prostu monitor nie daje rady? Bo dziś odpaliłem go na najmniejszej rozdziałce w xp sp2 i 3d mark śmigał, a przełączyłem na najwyższą obsługiwaną i to samo praktycznie.

Akahan
komentarz
komentarz

O co wam chodzi, za tę cenę nic lepszego nie kupisz, a temp. jak na tę kartę strasznie niskie 46 stopni... Raczej bym się martwił o temp procka, to chyba idle, a 52 stopnie w bezczynności to sporo, to jest raczej jakiś błąd sterownikowy, więc monitor nic do tego nie ma...

ruffdante
komentarz
komentarz

Kolejne pytanie odnośnie karty. Czy w przypadku przegrzewania procesora,istnieje możliwość, że nie będzie nadążał za kartą i takie błędy się będą pojawiać?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Czy w przypadku przegrzewania procesora,istnieje możliwość, że nie będzie nadążał za kartą i takie błędy się będą pojawiać?
Tak, przegrzewający się procesor również może być przyczyną problemów. Podaj jego temperatury w stresie.
ruffdante
komentarz
komentarz

Taka jak jest na screenie, jedynie szybkość wiatraka się zwiększa.

Nym1
komentarz
komentarz

Mógłbyś zrobić screen procesów z menadżera zadań zaraz po włączeniu komputera? Chcę coś sprawdzić.

ruffdante
komentarz
komentarz

Wyślę z win visty i xp, ale dopiero wieczorem, bo teraz w pracy jestem. Tzn około 21 30.

screeny z visty:

http://img222.imageshack.us/my.php?image=aaaavq8.jpg

screeny z xp:

będą jutro, bo muszę go przeinstalować... ahh ten windows

Dziś daję mu ostatnią szansę, a jak nie będzie normalnie chodził to młotek i po kompie całkowicie i sobie kupię laptopa za 1500 zł do otwierania dokumentów i stron i przynajmniej będzie praca bezstresowa.

Nym1
komentarz
komentarz

U mnie wyłączenie wszystkich procesów z ati w nazwie przywraca karcie masę fps'ów. W Battlefield 2 z dwóch robi się 40. Spróbuj.

ruffdante
komentarz
komentarz

Spróbuje. Dzięki za podpowiedź.

Dziś miałem taką akcję w viscie. Zainstalowałem Crysisa. Odpaliłem i co, vista też zblokowała sterownik. Uruchomiłem Kyle and Lynch. Gra śmiga aż miło, ale też coś tam vista chce działać ze sterami, bo czasami ekran mi miga. Sądzę, że to wina sterowników.

Wyłączyłem w Crysisie tryb pełnoekranowy i działa normalnie. Wysnuwam wniosek, że coś się dzieje, przy zmianie rozdzielczości, tzn przy odpalaniu np gry następuje zmiana z rozdziałki w systemie na tą w grze i wtedy coś sie chrzani.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.