x-kom hosting

Problem z nowa karta graficzna

PiXel2.0
utworzono
utworzono

Kupilem na Allegro karte graficzna GeForce 9800GT i wyglada na to, ze jest ona uszkodzona, ale nie jestem tego pewien na 100%.

Sprzedawca jest raczej pewny (jeszcze sie z nim nie kontaktowalem w tej sprawie bo nie wiem czy jest sens).

Chodzi o to, ze moja plyta glowna nie jest pierwszej swiezosci i moze to ona jest przyczyna nieprawidlowej pracy karty.

Karta jest z tego roku a plyta jest oparta na i915P...

W 2D wszystko jest chyba OK, ale w 3D po kilku sekundach gry wszystko sie wiesza i po kolejnych kilku sekundach zaczyna krzaczyc lub wywala blad (niebieski ekran z jakimis napisami jakby w trybie tekstowym) i komputer sie restartuje...

Sprawdzalem na sterownikach dolaczonych do karty i na najnowszych sciagnietych z sieci, ale przy kazdej grze mam to samo :(

Czy moze to byc wina plyty glownej czy to karta jest uszkodzona ?

kozman
komentarz
komentarz

Sprawdź może temperatury. (everest, speedfan, cokolwiek :P)

Podaj markę i moc zasilacza.

PiXel2.0
komentarz
komentarz
Sprawdź może temperatury. (everest, speedfan, cokolwiek :P)

Podaj markę i moc zasilacza.

Zasilacz Chieftec 400W (powinien dac rade)

Temperatura w spoczynku 68-69C :huh:

FataL21
komentarz
komentarz

Temp za wysoka jak na spoczynek, to mój gf7600 silent ma 65 w spoczynku :)

kozman
komentarz
komentarz

Niby temperatury dość wysokie, ale nic nie powinno się dziać.

Zrób zdjęcie bluescreena, pokombinujemy

PiXel2.0
komentarz
komentarz
Niby temperatury dość wysokie, ale nic nie powinno się dziać.

Zrób zdjęcie bluescreena, pokombinujemy

Niestety to raczej nie bedzie mozliwe bo trwa to jakies cwierc (gora 1/3) sekundy...

Nie zawsze tak jest bo czasem tylko zawisnie i trzeba restartowac recznie...

Czasem jest tez tak, ze gra rusza za jakis czas, ale kolory sa pozamieniane i troche krzaczy jednak po chwili znow zawis...

EDYCJA:

Nagralem TAKI FILMIK palmtopem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hmmm, podejrzana sprawa - mi też tak kiedyś "zamrażało" grafikę w 2-3 grach, ale był to problem spowodowany RAMem (wadliwa kość). Tyle, że ten problem jest nieco inny, bo u mnie nie było wtedy bluescreenów, a dźwięk nie urywał się, tylko "zatrzymywał" w danym momencie i ciągle był odtwarzany... Możesz sprawdzić pamięć RAM programem Memtest, ale to raczej nie ona jest problemem...

PiXel2.0
komentarz
komentarz

Karta 6600GT na tym samym kompie chodzi idealnie wiec to cos z karta (lub brak kompatybilnosci plyty z karta).

Czy to moze byc wina zasilacza ?

Kazdy mowi, ze ten Chieftec da rade nawet 9800GTX, ale zaczynam miec watpliwosci...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Czy to moze byc wina zasilacza ?

Tylko w wypadku, gdyby był uszkodzony/częściowo niesprawny. Sprawny Chieftec po prostu musi pociągnąć taką konfigurację. Oczywiście zakładam, że dodatkowe zasilanie do karty podpiąłeś. Ale kurczaki pieczone, nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić :/ Możesz oczywiście od kogoś pożyczyć nieco mocniejszy, markowy zasilacz, ale to raczej nie chodzi o to. O kompatybilność z płytą wg mnie też nie...

PiXel2.0
komentarz
komentarz

Zasilacz jest prawie nowy (niedawno go kupilem razem z obudowa).

Najgorsze, ze nie mam zadnego znajomego ktory mialby lepszy sprzet niz ja i jeszcze pozwolil mi przy nim grzebac w celu sprawdzenia karty... :huh:

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A może w jakimś lokalnym sklepie komputerowym pożyczyliby Ci jakiś zasilacz wyższej klasy? Choćby za drobną opłatą, np. 10 zł, na 1-2 dni?

PiXel2.0
komentarz
komentarz
A może w jakimś lokalnym sklepie komputerowym pożyczyliby Ci jakiś zasilacz wyższej klasy? Choćby za drobną opłatą, np. 10 zł, na 1-2 dni?

Nierealne...

A czy przyczyna wieszania sie gier moze byc to, ze zostaly zainstalowane gdy w kompie byla inna karta graficzna ??

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A czy przyczyna wieszania sie gier moze byc to, ze zostaly zainstalowane gdy w kompie byla inna karta graficzna ??

Raczej nie. Ale skoro załatwienie innego zasilacza do testów jest nierealne, to co Ci szkodzi... Skopiuj sobie save'y w bezpieczne miejsce, wywal grę i postaw na nowo. Ale to raczej również nie to...

Akahan
komentarz
komentarz

Jeszcze napisz może czy faktycznie zasilanie podpięte masz. No i jaka to karta model itp. bo tak grzejących się 9800GT jeszcze nie widziałem.

PiXel2.0
komentarz
komentarz
Jeszcze napisz może czy faktycznie zasilanie podpięte masz. No i jaka to karta model itp. bo tak grzejących się 9800GT jeszcze nie widziałem.

Zasilanie jest podpiete.

Probowalem z wtyczka 6-pin od zasilacza i z przejsciowka 2 * molex -> 6-pin dolaczona do karty, ale to nic nie dalo...

Karta to:

BFG 9800GT OC 512MB

A plyta:

Gigabyte GA-8I915P Duo (rev. 1.x)

Po formacie i instalacji systemu Windows Vista karta zaczela dzialac prawidlowo !!

Niestety po ponownym formacie i instalacji Windowsa XP (wole XP od Visty) problem powrocil :(

Ewidentnie przyczyna lezy w softwarze, ale gdzie konkretnie i jak ten problem rozwiazac ?

Na stronie producenta karty jest jej dokladna specyfikacja w ktorej pisze, ze karta jest kompatybilna z Windowsem XP

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.