x-kom hosting

Internet w UBUNTU 6.12

mariuszek
utworzono
utworzono

Zainstalowalem Ubuntu 6.12 wszystko dziala dobrze ale mam problemy z podlaczeniem internetu :/ Mam internet kablowy z modemem USB firmy MOTOROLA... w takim okienku "Ustawienia sieci" pokazuje mi ze mam tylko jakies polaczenie modemowe i nie da rady nic dodac i skonfigurowac... w okienku gdzie wypisane sa urzadzenia modem sam modem motoroli widnieje ale nie za bardzo jest rozpoznawany... mam plyte ze sterownikami ale nie wiem jak zainstalowac (jak wybiore setup.exe to pokazuje ze nie ma odpowiedniej aplikacji do odpalenia tego). Pomozcie

vaxtor
komentarz
komentarz

Na Ubuntu najlepiej chodzi internet z wszystkich systemów jakei miałem :D

to typowy proble mało jaka firma modemów daje sterownik na Linuxa ale są one dostępne w necie napisz jaki to dokłądnie model modemu to ci postaram się znaleść sterowniki..

mariuszek
komentarz
komentarz

Motorola SBV5120 SurfBoard Cable modem

vaxtor
komentarz
komentarz

w dużej mierze to wina producentów bo nie robią starów pod linuxa a próbowałeś tego

w ustawieniach sieci ustaw na serwer dhcp zresetuj modem i LINUKSA powinno być ok. Linux znajdzie sam ten modem

ew. spróbuj podpiąć ten modem przez rj45 a nie usb

vaxtor
komentarz
komentarz

mariuszek, pamiętaj że Linux nie obsługuje plików exe to typowy format dla systemów z rodziny Windows, konfigurowałeś połączenie ???

mariuszek
komentarz
komentarz

k juz wiem w czym problem nawet to naprawilem (dla modemow takich jak moj linux wysyla za malo pradu trzeba bylo to zmienic :D) teraz czeka mnie instalacja kadu ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.