x-kom hosting

Jaki najlepszy procek pod s754?

b3n
utworzono
utworzono

Witam. Chcę zainwestować w nowy procek i grafe, niestety moja płyta główna obsługuje s754.

Moje pytanie to jaki najlepszy procek pod ten socket, taki żeby nie spowalnial zabardzo radka hd4850 ? Obecnie mam athlona 64 2800+ kęconego do 2160 Mhz, grafe gf6600gt na plycie głównej asus k8n4-e deluxe.

swirek
komentarz
komentarz

Najlepszy procej jaki mozesz tu dac

na plycie głównej asus k8n4-e deluxe.
to Athlon 64 3700+
Moje pytanie to jaki najlepszy procek pod ten socket, taki żeby nie spowalnial zabardzo radka hd4850
Obawiam sie, ze kazdy bedzie spowalnial te karte... Im bardziej go podkrecisz tym mniej oczywiscie, ale obawiam sie ze karta jest duzo za szybska dla tego procka.

Zajrzyj do dzialu Polecane karty graficzne PCI-E i podaj swoj konfig. Przy okazji jaki masz zasilacz?

b3n
komentarz
komentarz

Hmm, ten athlon który poleciłeś jest na socket 939, moja płyta obsługuje 754. A najlepszym athlonem jaki znalazłem na allego jest TEN, czy jest coś lepszego pod ten socket ?

Mój zasilacz to PROCOMP 400W raczej też do wymiany ale narazie skupiam się na procku i grafie, i jeszcze jedno czy jeśli kupie tego athlona (i podkręcę) ktorego podałem wyżej i połącze go z hd4850 to wydajność tej karty nie spadnie aż tak drastycznie ?

edit. generalnie to chce zainwestować tylko w grafe i proc, nie będę miał tyle kasy żeby kupić nową mobo a co za tym idzie dużo droższy procesor

swirek
komentarz
komentarz
Hmm, ten athlon który poleciłeś jest na socket 939
Nie do konca masz racje :). Przeczytaj sobie wnikliwie np to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesor%C3%B3w_Athlon_64

Athlon 64 3700+ na rdzeniu ClawHammer jest wlasnie na s754 :)

Mój zasilacz to PROCOMP 400W
Wymien go czym predzej, taki zasilacz to tykajaca bomba zegrowa, nie znasz dnia ani godziny kiedy moze sie sfajczyc i pociagnac za soba polowe Twojego sprzetu. Zobacz Czarna lista zasilaczy Zamiast niego polecam Chiefteca 450W bedzie w sam raz.
jeśli kupie tego athlona (i podkręcę) ktorego podałem wyżej i połącze go z hd4850 to wydajność tej karty nie spadnie aż tak drastycznie ?
Kolego b3n pod karte HD4850 trzeba podkrecac dwurdzeniowe Intele Core 2 Duo do taktow okolo 2,8GHz ~ 3,0 GHz. Kazdy procesor obslugiwany przez te plyte bedzie, obawiam sie, spowalnial te karte.
edit. generalnie to chce zainwestować tylko w grafe i proc, nie będę miał tyle kasy żeby kupić nową mobo a co za tym idzie dużo droższy procesor
No niestety plyta obsluguje juz stara technologie, nie za bardzo sie oplaca w nia inwestowac...
b3n
komentarz
komentarz

No masz racje, na rdzeniu ClawHammer jest pod 754 tylko wygląda na to, że będzie cieżko dostać taki procek. Co do zasilacza to od początku wiedziałem, że jest lipny ale narazie nie mam wyboru musze się z nim męczyć ale jak będzie kaska to go wymienie ;)

OK, jeśli nie hd4850 to może 9600GSO 768mb Palit lub Radeon HD3850, czy te karty będą mniej spowalniane przez tego Athlona 3700? Bo na moim gf660gt już cięzko grać w takie tytuły jak call of duty 4 a co dopiero będzie przy 'piątce' <_< .

Przykładowo przy moim obecnym kompie wyciągam średnio 30-70 klatek w cod4, z nową kartą i procem licze na conajmniej stałe 125.

swirek
komentarz
komentarz

OK, jeśli nie hd4850 to może 9600GSO 768mb Palit lub Radeon HD3850, czy te karty będą mniej spowalniane przez tego Athlona 3700?

Zajrzyj do dzialu Polecane karty graficzne PCI-E i podaj tam swoj konfig.
b3n
komentarz
komentarz

OK, dzięki napisze tam.

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz 30-70 FPS-ów to niezły wynik ;)

b3n
komentarz
komentarz
Jak masz 30-70 FPS-ów to niezły wynik ;)

Może gdybym grał 4fun w np. Crysisa to by wystarczalo, jednak w multiplayer cod4 to za malo ... nie wspominając już o nadchodzącym cod5.

filip955
komentarz
komentarz
Może gdybym grał 4fun w np. Crysisa to by wystarczalo, jednak w multiplayer cod4 to za malo ... nie wspominając już o nadchodzącym cod5.

COD5 będzie na tym samym silniku co COD4 więc raczej sprzęt nie będzie do wymiany jeżeli płynnie chodzi COD4.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.