x-kom hosting

Jaki procek ?

Gorny
utworzono
utworzono

Jaki procesor najlepiej do O/C i wogule jaki najlepszy. Mój budżet wynosi na kupno :

* E2160

* E2200

* E2220

* E5200

Do płyty głównej : MSI P35 Neo-F

falcon1984
komentarz
komentarz

E5200 będzie ok :)

Gorny
komentarz
komentarz

Aha zapomialem napisac ze bd kupowal tez nowa karte graficza. Jaka bedzie dobra zeby nie spowalnial jej procek

JackassJGC
komentarz
komentarz

Myślę, że gdybyś go podkręcił do jakiś 3,2 GHz oczywiście nie na BOXowym chłodzeniu to możesz brać jakiegoś Radeona 4850 z dobrym chłodzeniem:)

Gorny
komentarz
komentarz

A może byś podał jakieś chłodzenia do proceka i do karty bo wogule się nie orientuje w chłodzeniach

JackassJGC
komentarz
komentarz

Tu masz polecane chłodzenia:) http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=47376

A co do karty to myślę, że Radeon od Palita będzie dobry.

http://allegro.pl/item466277673_pci_e_pali...4850_sonic.html

lub nieco tańszy Sapphire

http://allegro.pl/item466433703_sapphire_4...wy_box_wwa.html

A tak w ogóle to jaki budżet, bo chyba nie dopisałeś do końca zdania "Mój budżet wynosi na kupno :"

Gorny
komentarz
komentarz

Mam około 1000 . Dzięki za pomoc jak chcesz coś poprawić to pisz .

JackassJGC
komentarz
komentarz

Myślę, że wszystko jest dobrze. Jeżeli bardzo chcesz zmieścić się w 1000zł to bierzesz jakiś słabszy procesor+ chłodzenie i tą kartę co poleciłem. Ale podkręcenie procka tańszego na 3,2GHz będzie już dość trudne, więc upieram się przy E5200 i HD4850.

Take_it_easy
komentarz
komentarz
Jaki procesor najlepiej do O/C i wogule jaki najlepszy. Mój budżet wynosi na kupno :

* E2160

* E2200

* E2220

* E5200

Do płyty głównej : MSI P35 Neo-F

E 5200. Pozostale procesory maja za malo pamieci L2 Cache - tylko 1 MB. e5200 oferuje juz 2 MB i to jest minimum. Na boxowym chlodzeniu, podkrecilem do ponad 4 Ghz. Temperatura w spoczynku do 35-38 C, natomiast w stersie 48-50 C. Oczywiscie mam rozkrecona obudowe.

swirek
komentarz
komentarz
Na boxowym chlodzeniu, podkrecilem do ponad 4 Ghz
Po pierwsze, to ze Ty tak podkreciles, nie znaczy ze kolega Gorny da rade. Nie znaczy to tez, ze jego plyta da rade i jego procek da rade.

Po drugie po co az 4GHz to jest za szybko dla tej karty :P wiec niepotrzebnie marnujesz energie.

matt667
komentarz
komentarz
Po pierwsze, to ze Ty tak podkreciles, nie znaczy ze kolega Gorny da rade. Nie znaczy to tez, ze jego plyta da rade i jego procek da rade.

Po drugie po co az 4GHz to jest za szybko dla tej karty :P wiec niepotrzebnie marnujesz energie.

Pamiętaj że jest tez parę gierek które używają więcej proca ;) np. cala seria GTA w 3d, BF2, C&S

ja w GTA SA na GF7900GT nigdy nie miałem więcej jak 50-60fps na amd athlon 3700+ @ 2.5ghz a na e2180 @ 3.0ghz na tej samej karcie mam od 80-100fps ;)

a co do procka to nawet niektóre e2160 kręcą się do 3.2 na boxie ale to trzeba trafić na dobry egzemplarz.

Akahan
komentarz
komentarz
Temperatura w spoczynku do 35-38 C, natomiast w stersie 48-50 C. Oczywiscie mam rozkrecona obudowe.

Jakie napięcie? To raczej mało możliwe...

rafidoc
komentarz
komentarz

Ja na swoim E5200 mam w tej chwili 10.5 x 266mhz co daje 2.8ghz i tempy w stresie 48c-50c a w idle 37c . Mierzone core temp i everest. Orthos piorytet 9 .

Prz 4ghz takie temperatury to chyba żart . :D

Rozkręcanie obudowy może dać co najwyżej 1-2 stopnie mniej.

Take_it_easy
komentarz
komentarz
Ja na swoim E5200 mam w tej chwili 10.5 x 266mhz co daje 2.8ghz i tempy w stresie 48c-50c a w idle 37c . Mierzone core temp i everest. Orthos piorytet 9 .

Prz 4ghz takie temperatury to chyba żart . :D

Rozkręcanie obudowy może dać co najwyżej 1-2 stopnie mniej.

Ja wiem jak Ty, ale u mnie w pokoju caly czas sie wietrzy, tzn. okno mam otwarte. Kazdy tez ma inne temperatury pokojowe - jeden siedzi w zaduchu, drugi nie.

Po co mialbym klamac odnosnie temperatur? Mowie jak jest.

Screen z temperatura w stanie spoczynku procesora:

http://img91.imageshack.us/my.php?image=tempax3.jpg

3qm
komentarz
komentarz
Ja wiem jak Ty, ale u mnie w pokoju caly czas sie wietrzy, tzn. okno mam otwarte. Kazdy tez ma inne temperatury pokojowe - jeden siedzi w zaduchu, drugi nie.

Po co mialbym klamac odnosnie temperatur? Mowie jak jest.

Screen z temperatura w stanie spoczynku procesora:

http://img91.imageshack.us/my.php?image=tempax3.jpg

ale to jest niemozliwe, ze masz takie temperatury. Co to za chlodzenie, otwarta obudowa i boxowe chlodzenie? Gdzie tu cyrkulacja powietrza? i procek podkrecony do 4.09?Nawet jak otworzysz okno to ci nic nie da!! a tak propo uzywasz everesty v 2.20 ona klamala i to jak! zainstaluj sobie v 6.50 i wtedy sie przekonasz ze twoje temp sa o wiele wyzsze. Na moim sprzecie bez podkrecania w idle mam 32 stopnie a w pokoju piekarnik.

rafidoc
komentarz
komentarz

Tylko dlaczego na twoim screenie nie widac temperatury rdzeni ? ;)

Temperatura procesora zawsze jest niższa.

Gość
komentarz
komentarz
Temperatura procesora zawsze jest niższa.

Nie zawsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.