x-kom hosting

Brak pliku NTLDR

Abdullah
utworzono
utworzono

Złożyłem nowego kompa z części, podłączyłem wszystkie kable i włączam kompa. Uruchamia się, ale wyskakuje mi " Brak pliku NTLDR. Wcisnij ctr+alt+delete aby zrestartowac". Po restarcie tez się nic nie dzieje. Czy moze mi ktos pomoc? Dodam jeszcze, ze jest w nim stary dysk, na którym są 2 partycje, ktore sformatowałem z poziomu drugiego dysku.

cubEE18
komentarz
komentarz

uruchamiasz instalke Windows XP, wybierasz naprawe systemu i potem narzędziami typu Fixboot, Fixmbr powinno dać się naprawić,a jak nie to możesz po prostu zainstalowac system od nowa (co jest wskazane dla nowego zestawu..)

Abdullah
komentarz
komentarz
uruchamiasz instalke Windows XP, wybierasz naprawe systemu i potem narzędziami typu Fixboot, Fixmbr powinno dać się naprawić,a jak nie to możesz po prostu zainstalowac system od nowa (co jest wskazane dla nowego zestawu..)

A te narzedzia fixboot i fixmbr to programy czy polecenia konsoli? Jak tak, to jaką mają składnie?

falcon1984
komentarz
komentarz

Błąd leci przy instalacji systemu czy próbujesz odpalić Windowsa zainstalowanego na starym kompie ? To drugie rozwiązanie to nie dziwota bo Windowsa trzeba stawiać na nowo na nowym kompie

cubEE18
komentarz
komentarz
A te narzedzia fixboot i fixmbr to programy czy polecenia konsoli? Jak tak, to jaką mają składnie?
fixboot -- To polecenie zapisuje na partycji systemowej nowy sektor rozruchowy partycji.

fixmbr -- To polecenie zapisuje na dysku twardym nowy główny rekord rozruchowy.

MBR (Master Boot Record) to pierwszy fizyczny sektor dysku twardego (cylinder 0, głowica 0, sektor 1). Zawsze znajduje się w tym samym miejscu i jest wczytywany jako pierwszy przy uruchamianiu systemu. W MBR zamieszczony jest program wczytujący, sektor startowy aktywnej partycji dysku oraz tablica partycji.

ejay
komentarz
komentarz

Te polecenia fixboot i fixmbr bardzo rzadko pomagają. Po prostu trzeba usunać partycję i zainstalować system od nowa.

Psycholandia
komentarz
komentarz
cd C:\

copy X:\i386\ntldr

gdzie X- napęd z płytą instalacyjną Windowsa.

Źródło: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=42801

cubEE18
komentarz
komentarz

No ale jakby na to nie patrzyć musi zainstalować Windowsa od nowa na nowym sprzęcie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.