x-kom hosting

jaki dysk wybrac?

grzester
utworzono
utworzono

zakupilem nowa plyte glowna i mam na razie przy niej stary dysk 40gb :D teraz zastanawiam sie nad kupnem nowego. wiem ze płyta obsluguje dyski sataII. interesuje mnie ok 300gb i zalezy mi tez na tym aby byl tani. znalazlem takie cos:

http://www.allegro.pl/item461213959_dysk_3...fv_polecam.html

tylko ze ten to jest zwykle sata a to ma chyba gorszy trasfer o ile sie nie myle. prosze o rade.

kozman
komentarz
komentarz

Ze względu na gwarancje nie kupiłbym tego.

Za 150 zł w sklepie masz samsunga 360gb.

grzester
komentarz
komentarz

ok, dzieki. popytam jutro.

a mam jeszcze jedno pytanie. posiadam taki bardzo stary dysk. on ma 1gb. probowalem go podlaczyc to mi wywalilo jakis blad czy cos tam. mozliwe ze dlatego ze jest za stary?

cubEE18
komentarz
komentarz
ok, dzieki. popytam jutro.

a mam jeszcze jedno pytanie. posiadam taki bardzo stary dysk. on ma 1gb. probowalem go podlaczyc to mi wywalilo jakis blad czy cos tam. mozliwe ze dlatego ze jest za stary?

problemów może być naprawdę bardzo bardzo dużo.. może zworka źle ustawiona? ale lepiej by było gdybyś podał kod, opis błędu..

grzester
komentarz
komentarz

a jeszcze jedno pytanie (troche zjade z tematu). czy wymiana dysu oznacza wiekszy pobor energii? bo przy mojej nowej plycie zasilacz zostawilem stary (jeszcze go nie wymienilem). czy mozliwe jest ze komputeri nie chce mi sie czasem wlaczyc z tego powodu ze mam za slaby zasilacz? bo czasem jest tak ze przy wlaczaniu pojawia sie ten czarny ekran i parametry komputera i dalej nic sie nie rusza. lepiej wymienic dysk czy zasilacz 300watowy? moja płyta to: GIGABYTE M61PME A64 X2 5000+

cubEE18
komentarz
komentarz
a jeszcze jedno pytanie (troche zjade z tematu). czy wymiana dysu oznacza wiekszy pobor energii? bo przy mojej nowej plycie zasilacz zostawilem stary (jeszcze go nie wymienilem). czy mozliwe jest ze komputeri nie chce mi sie czasem wlaczyc z tego powodu ze mam za slaby zasilacz? bo czasem jest tak ze przy wlaczaniu pojawia sie ten czarny ekran i parametry komputera i dalej nic sie nie rusza. lepiej wymienic dysk czy zasilacz 300watowy? moja płyta to: GIGABYTE M61PME A64 X2 5000+

To zależy jakiej firmy i jaki model tego zasilacza.

Ja bym zmienił zasilacz aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podzespołom, a dopiero po tym kupił dysk twardy. No chyba, że bardzo Ci miejsca brakuje, a kasy na nowy dysk po zakupie zasilacza nie uzbierasz szybko.

Większy dysk może zwiększyć pobór energii (wiadomo więcej talerzy), ale nie musi (nowa technologia, ilość talerzy taka jak w przypadku starego dysku, itp)..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.