x-kom hosting

pytanie o procesor

m1siu
utworzono
utworzono

mam intel core 2 duo E8500, jednak w everescie pokazuje mi, że mam 2800mhz. Dlaczego tak jest?

Gość
komentarz
komentarz

A w CPUZ patrzyłeś ile masz ? :)

m1siu
komentarz
komentarz

wyświetla mi e8500@ 3,17GHZ a core speed 1999MHZ

djkraszinio
komentarz
komentarz

wyłącz w biosie taka funkcje eist bo to powoduje oszczędność energii i dlatego procesor podczas spoczynku pokazuje za ma 200mhz ale jak włączysz jakąś grę to pracuje tak jak powinien czyli 3,17ghz

sid
komentarz
komentarz

Jeżeli nie podkręcasz to nie wyłączaj tej funkcji, w idlle nie potrzeba Ci więcej niż 2Ghz a zaoszczędzisz na prądzie ;)

swirek
komentarz
komentarz

Do autora: to dlatego ze wlaczone jest oszczedzanie energii (i samego procesora tez). W idle (czyli kiedy procesor jest bezczynny, lub pracuje na "niskiech obrotach") obnizany jest mnoznik procesora zeby zaoszczedzis energie skoro nie potrzeba pelnej mocy obliczeniowej. W momencie kiedy odpalasz jakas gre lub uzywasz oprogramowania mocno obciazajacego procesor, mnoznik automatycznie podnosi sie do maksimum i procek pracuje pelna moca :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.