x-kom hosting

Jaka karta graficzna ?

slawekz1
utworzono
utworzono

Mam obecnie taki zestaw:Płyta główna Gigabyte GA-M55S-S3, Procesor Athlon 3800, zasilacz Feel 3 500W, pamięć 2GB, grafika Gigabyte 7300GT. Chcę zmienić kartę graficzną na Gigabyte 9600GT.Czy przy tym procesorze karta graficzna będzie w 100% wykorzystana i czy złącze PCI Expres jakie mam obecnie w płycie głównej będzie się nadawało?

Gość
komentarz
komentarz

A ten procesor to jest Athlon X2 3800+ (dwurdzeniowy) czy zwykły Athlon 64 3800+ (jednordzeniowy)?

slawekz1
komentarz
komentarz

Procesor jest jednordzeniowy.Więc czym się różni złącze PCI Expres od złącza PCI Expres 2.0 x16(takie złącze ma karta 9600 GT chłodzenie Zalman)

Gość
komentarz
komentarz

PCI-E 2.0 jest kompatybilne wstecz, włącznie z x16 więc nie ma problemu co do dzialania na twojej płycie. Teoretycznie PCI-E 2.0 jest szybsze od x16 ale praktycznie to różnicy nie da się zauważyć. Co do procesora to może się okazać za słaby na 9600GT. Gdyby to była dwurdzeniówka to by zmieniło postać rzeczy. No chyba że byś go podkręcił do 3Ghz co mi się wydaje mało prawdopodobne. Jeśli zamierzasz w przyszłości zmienić proc to możesz tego gigabyte'a wziąć. Jeśli nie to raczej bym looknął za jakimś 8600GT z pamięciami DDR3 i nic więcej, choć i to może się okazać za dużo. Ale nie zmienia to faktu że proca trzeba podkręcić.

slawekz1
komentarz
komentarz

Dzięki. Co sądzisz o tej karcie:http://www.allegro.pl/item466080945_zotac_geforce_8600gts_256mb_ddr3_1_0_ns.html

FrogsterPL
komentarz
komentarz

8600 GT raczej nie będzie spowalniany. 3800+ na Socket AM2 to, o ile pamiętam, prawie to samo co 4000+ na S.939 (2,4 GHz, 1 MB cache L2), więc tak źle nie jest ;)

Lipton
komentarz
komentarz

To może napiszę tak. Mam 8600GT jak widać to w sygnie, Athlon 3500+ podkręcony do 2.6GHz wynik w 3D mark 03 to 18.5tys p. Karta podkręcona też informacja jest w sygnie.

Wynik standardowy na Sonicu+ to około 21-22 tys, więc jednak ten procesor będzie zwalniał Palita. Fakt że wykręcenie go o 400-500mhz to nie jest żaden kłopot.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A, chyba że tak, sorry. A wykręcenie procka o 400-500 MHz - nie wiem, tego na AM2 montowałem w kompach biurowych więc wiadomo, że w O/C się nie bawiłem :D Na swoim 4000+ dobiłem do nieco ponad 3 GHz, ale mam uszkodzoną płytę główną i komp był bardzo niestabilny (z dobrą płytą pewnie byłoby OK).

Lipton
komentarz
komentarz

Ja dziś dobiłem mojego na 2.8GHz, ale blue screeny przy ładowaniu Windowsa, gdyby dało się zwiększyć napięcie procka i kupiło by się ramy OCZ, kto wie może 3.0GHz stałoby się faktem ? :)

Jeżeli mojego podkręciłem o 400mhz i chodzi stabilnie na Goodramach (1.9V napięcie z 1.85V) 1.34V napięcie procka to on spokojnie tego Athlona 64 3800+ walnie na 2.8GHz-2.9GHz. W końcu to to samo co ja mam czyli nForce 550...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.