x-kom hosting

Gry na komórkę

Gość
utworzono
utworzono

Poszukuję gier do mojej komórki Samsung e250. Próbowałem na zegde.net, ale nie wiem jaki format mam ściągnąć JAD czy JAR? No i poza tym do przesyłania używam Bluetooth, a nie kabla. A jak próbowałem wysłać jakaś grę na komę, to ta gra jest w folderze Inne Pliki, no i Go nie otworzy. No i poproszę jakiś sterownik do przesyłania plików w Samsungu. W sterowniku Nokia PC Suite jest możliwość połączenia komórki z komputerem przez bluetooth, a w Samusng PC Studio jest tylko możliwość połączenia tylko przez kabel USB :(

Pajdek
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to samsung ma blokadę że nie można gierek wrzucać na telefon tylko trzeba pobierać, wiem bo siostra ma e250 :)

Gość
komentarz
komentarz

A nie da się jakoś ta blokadę obejść?

I czy to samo będzie z dawaniem karnacji??

Z tego co wiem to samsung ma blokadę że nie można gierek wrzucać na telefon tylko trzeba pobierać, wiem bo siostra ma e250 :)

A właśnie że nie :0 Sam mam już ponad 5 gier :)

A mam Samsung e250 :)

Gość
komentarz
komentarz

A czemu nie możesz kablem? Nie masz?

Gość
komentarz
komentarz

Nie mam, wole bluetooth, ma zasięg dom 100 metrów :)

A z kablem, też będzie blokada :)

Gość
komentarz
komentarz

Panowie...tak sie składa że mam telefon w szufladzie, i nie piszecie do końca prawdy... W Samusungach nie da si tak łatwo wgrać javy przy użyciu bt/ir/usb....

Do wgrywania aplikacji Java do telefonu Samsung d900i i e250 przez kabel USB będziesz potrzebował:

- Kabla USB

- Programu SoftickPPP -> dostępny w naszym dziale Download

- Program Samsung Java Uploader -> dostępny w naszym dziale Download

- Aplikacje JAVY które chcesz wgrać *.jad i *.jar

W przypadku, gdy dysponujesz wyłącznie plikami *.jar potrzebujesz jeszcze programu JADmaker (również dostępny w dziale Download)

Jeżeli masz już wszystko skompletowane możemy zaczynać.

1. Na początek instalujemy oprogramowanie SoftickPPP. W trakcie instalacji może wyskoczyć błąd z informacją o braku biblioteki usbSync.dll i żeby ją dodać ręcznie.

Ja tego nie robiłem i wgrywanie javy mimo wszystko działało.

Potem wybierz Use USB port in exclusive mode

Po zainstalowaniu programu może jeszcze brakować biblioteki usbport.dll. Również to zignorowałem i w moim przypadku działało (u ciebie może będzie potrzebna biblioteka, którą będziesz musiał dodać ręcznie, biblioteka jest razem w paczce instalacyjnej z SoftickPPP)

Nie uruchamiaj jeszcze programu SoftickPPP.

2. W telefonie ustawiamy:

Menu --> Aplikacje/Dodatki (w zależności od firmware telefonu) --> JAVA --> Opcje --> Ustawienia sieci.

W polu APN wpisz internet.

Login i Hasło zostaw puste, a natomiast w Proxy ustaw Wył.

3. Podłącz telefon przez kabel USB do komputera

Jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie Samsung PC Studio powinno być ono wyłączone.

4. Uruchom program SoftickPPP i kliknij przyciskiem myszy na ikonę programu w tray-u

Wejdź: Settings --> Bluetooth/Serial i wybieramy port COM przy który jest napis ss_mdm0 w moim przypadku jest to COM6

5. Uruchom SoftickPPP przez ACTIVATE PPP Może wyskoczyć błąd o braku pliku *.dll. Ja to zignorowałem i działało.

Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy co jest opisane powyżej to powinien się pokazać taki napis po najechaniu kursorem na ikonkę Softick-a:

6. Uruchom program Samsung Java Uploader i dodaj przez przycisk Add plik do wgrania *.jad.

Dodawaj tylko jeden plik naraz, gdyż po wgraniu aplikacji do telefonu uruchomi sie ona automatycznie.

Jeżeli masz tylko pliki *.jar użyj programu JADmaker do utworzenia pliki *.jad

7. Z klawiatury telefonu wpisz kod: *#52828378#

W JAVA Test Menu przejdź do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje Serial bearer OTA

Powinieneś się teraz ponownie znajdować w JAVA Test Menu

Przejdź do pozycji 3. Serial test (pozycja również dostępną poprzez kod #*5737425#)

8. Teraz wybierz z listy: a) 1. PPP UP a następnie 2. USB

b) Wybierz 2 Szeregowe pobieranie danych

Aplikacja zostanie teraz wgrana do telefonu a następnie automatycznie sie uruchomi.

Jeżeli podczas wgrywania telefon zawiesi sie lub nastąpi jego auto-restart, wtedy :

- Sprawdź połączenie z telefonem w programie Softick PPP i jeśli zajdzie potrzeba ponów te połączenie (patrz punkt 2)

- Wpisz kod -> #*5737425# (lub kod => *#52828378 i przejdź do pozycji 3. Serial test) i wybierz najpierw 1. PPP UP, potem 2. USB, i dopiero wtedy 2. Szeregowe pobieranie danych.

9. Jeżeli chcesz wgrać więcej aplikacji:

W programie Samsung Java Uploader dodajesz grę lub aplikacje, które chcesz zainstalować.

Wpisujesz znowu kod > #*5737425#

Wybierasz tylko pozycje 2. Szeregowe pobieranie danych

10. Jeżeli wgrałeś to co chciałeś to teraz wpisz kod *#52828378# przejdź do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje GPRS bearer OTA aby zakończyć sesje szeregowego wgrywania i umożliwić pełną integracje twojego operatora z twoim D900i, E250

Naciśnij Wróć aby wyjść z JAVA Test Menu

Możliwe problemy:

- sprawdź firewall: włącz dostęp do internetu programom do wgrywania, lub wyłącz na chwile firewall

- sprawdź czy nie masz konfliktu w portch COM

- sprawdź czy nie masz włączonych innych programów do obsługi komórki

- wgrywana aplikacja może nie działać prawidłowo na telefonie

http://samsung24.com.pl/index.php?option=c...9&Itemid=82

EDIT: Aha ten sposób działa w 100% próbowałem na E250 i na D600E (z softem Orange), także pisać w razie problemów :)

Gość
komentarz
komentarz

robiłem to co podał kolega w poście powyżej w SGH-D900i i nic :) jest taka stronka ze wrzucasz do neta i pobierasz przez neta w fonie ale grubą kase za transfer płacisz.Wgrałem Cs'a i w menu śmigało a jak brałem play to zawiecha :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.