x-kom hosting

'Czarny ekran' - problem

jasiekn
utworzono
utworzono

Witam,

mam problem z komputerem, na poczatku wygladalo to tak: (na przykladzie gry test drive unlimited)

-gra dzialala kilka dni temu

-kupilem nowa plyte glowna (MSI k8t Neo2) i procesor Athlon 3200+ 64bit

-gra jest oryginalna

-mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej (radeon 9800PRO)

-zainstalowany 32bitowy Windows XP sp2

-640ramu

-najnowszy directx - 9c

-gre reinstalowalem (kilkakrotnie)

-system reinstalowalem (dwa razy)

Problem wyglada nastepujaco:

-gra uruchamia sie prawidlowo

-po pewnym czasie (kilkanascie sekund badz 2min) ekran czarnieje, potem zaczyna skakac okno z TDU (widac czarny ekran i niebieskie paski po bokach jak w innych oknach windowsa) jak klikam alt+F4 wyskakuje komunikat o bledach

-system chodzi normalnie, lecz po takim wlasnie wejsciu do gry i wylaczeniu jej poprzez alt+F4 wszystko zaczyna sie ciac (np przewijajac okno w firefoxie)

-zorientowalem sie, ze w chwili gdy monitor czarnieje gra dalej dziala! Udalo mi sie wiec wpisac klucz, potem stworzylem konto i o dziwo pogralem sobie z minute, a potem juz po staremu, ekran sie wylaczyl, ale nadal moglem jezdzic, slyszalem odglos silnika, menu itd wszystko dzialalo

Wydawac by sie moglo, ze jest to problem z gra, moze cos ze sterami od grafiki, ale przeciez na tych samych sterach gra kilka dni temu dzialala. Zaczalem grac w inne gry, jednak kilkakrotnie przydarzyla mi sie podobna sytuacja np w innej grze, albo w samej przegladarce. Czasem ekran czarnieje i komputer wogule nie odpowiada.

Sprawdzalem temperature, dwa rozne mierniki (speedfan i hmonitor) podaja, ze temp jest ok, jednak temp mainboard ZAWSZE jest na 43C i sie nie zmienia. Po pierwszym uruchomieniu komputera (tuz po kupnie nowego sprzetu, ktory byl zakladany w serwisie) sprawdzilem temp i ujrzalem dwa albo trzy podzespoly powyzej 100C !! Jak najszybciej wylaczylem komputer potem takie cos sie nie powtarzalo wiec uznalem to za 'pomylke' jednak moze mialo to jakies znaczenie.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie i z checia odpowiem na pytania dodatkowe. Zaznaczam, pomimo posiadania podstawowej wiedzy 'specem' od komputerow nie jestem. Z gory dzieki za pomoc! Pozdrawiam.

Ps. Nie bylem pewien gdzie umiescic topic, przepraszam, jezeli zrobilem to niewlasciwie.

swidruxxx
komentarz
komentarz

po pierwsze masz słabą karte graficzna a po drugie zobacz jakie masz temperatury podzespołów programem everest i je podaj

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.