x-kom hosting

ATI? 1gb, 512mb?

osiq
utworzono
utworzono

Możecie mi powiedzieć, która z kart jest lepsza? Patrzmy:

Radeon HD4870 PCI-E Sapphire DDR5 512 MB

Radeon HD4870 PCI-E Sapphire DDR5 1024 MB

Druga ma lepszą pamięć co widać od razu, więc można powiedzieć, że to ona jest lepsza, jednakże gdy spojrzymy Taktowanie pamięci to przy tej pierwszej wynosi ono 3870MHz przy drugiej tylko 3600. Nie za bardzo się znam na kartach, to też moje pytanie jest czy będzie to tak jakby odczuwalne? Czy po prostu bez zastanowienia wybrać te drugą z większą pamiecią ale mniejszym taktowaniem pamięci? O co w tym chodzi :)

Ma to pracować na:

core2duo e8400

4gb ocz

Proszę o pomoc ;P

heex307
komentarz
komentarz

Wersja z 1024MB pamięci jest zapewne dużo droższa, dlatego brałbym tą trochę szybszą. Jeśli twój monitor niema więcej niż 22' to obecnie wystarczy ci 512MB. W przyszłości, jak zacznie brakować ci pamięci, będziesz musiał ją wymienić, bo będzie brakować też mocy procesora graficznego.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki masz monitor i w jakich rozdzielczościach masz zamiar grać ?

osiq
komentarz
komentarz

właśnie, właśnie o najważniejszym zapomniałem:

22' panorama

rozdzialka 1620x1200

falcon1984
komentarz
komentarz

No to ja bym brał kartę z 1GB zdecydowanie :) Różnicy w taktowaniach nie odczujesz i tak zbytnio

osiq
komentarz
komentarz

heex307 - różnica cen między nimi to 100zł ;) Więc się opłaca, ale chodzi mi o o to czy grając na 1600x1200 te 512 moze byc mało, albo czy znowu 1mb za duzo ;P I jak z tym taktowaniem

osiq
komentarz
komentarz

heex307 - Czyli uważasz, że jeżeli to jest różnica 100zł, to jeżeli chce grać na 1600x1200 lepiej wybrać te droższą czyli, która posiada 1gb pamięci, ale słabsze taktowanie?

Akahan
komentarz
komentarz

osiq samemu można sobie podkręcić, a ta Sapphire jest standardowo lekko podkręcona widzę, normalnie taktowanie to właśnie 3600MHz, a podkręcić sobie to 5 sec, te karty robią nawet po 4000MHz na pamięciach.

osiq
komentarz
komentarz

No ok, to wybiorę te z pamięcią 1GB :)

Dzięki za pomoc,

pozdrawiam ;]

Mam jeszcze jedno pytanie. Droższa karta czyli Radeon HD4870 PCI-E Sapphire DDR5 1024 MB nie posiada OpenGL 2.1 tylko 2.0. Natomiast ta tańsza czyli z 512mb pamięci go posiada. Czy może to wpłynąć jakoś na grafikę w grach? Czy na cokolwiek?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie, na nic to nie wpłynie. Bierz 4870 ;)

osiq
komentarz
komentarz

4870 na bank wezmę tylko pytanie czy 1gb czy 512mb ;P Znalazłem tutaj 4870 ale Gigabyte i ona ma wszystko to samo co ta Saphire tzn ma OpenGL 2.1 :) więc pomyśle nad nią :)

Edit: właśnie patrze w komputroniku i tam jest napisane, że obydwie karty posiadają OpenGL 2.1, na znaku natomiast napisali tyko, że posiada 2.0 więc to jest błąd chyba.

Akahan
komentarz
komentarz

Wszystkie 4870 muszą posiadać OpenGL 2.1...

osiq
komentarz
komentarz

No tak, bo wątpię, żeby wydawali nową kartę z gorszym OpenGLem... Ok :) dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.