x-kom hosting

vista + amd dual core = black screen

uookie
utworzono
utworzono

witam! wynurzałem sie już kiedyś o moich problemach ze sprzętem. ostatnio odkryłem coś nowego. black screen (występujący tylko w grach o dużych wymaganiach) pojawia sie gdy używam dwu rdzeniowego procka. gdy wkładam jedno rdzeniowy wszystko jest w porządku.

spec:

gf9600gt

vista home premium 64

amd x2 5200+

chieftec 560wat

sata2 glan

2gb ram

używam amd optimizera (bez sterowników, których dla tego procka do visty nie znalazłem), inne sterowniki aktualne. wszystko legal. temperatury w normie.

wygląda to tak, że np. odpalam bioshocka na dwóch rdzeniach i po minucie wywala grę, znaczy sie dźwięk płynie normalnie, tylko monitor sie wyłącza, a komputer nie reaguje na żadne polecania. gdy jednak wkładam jedno rdzeniowy procesor (amd 3200 2gh) gra choć zacina sie czasami, to nie wywala się. bioshock to tylko przykład, podobnie sie dzieje choćby przy space siege czy age of conan.

czy ktoś mógłby mi coś doradzić?

swirek
komentarz
komentarz
witam! wynurzałem sie już kiedyś o moich problemach ze sprzętem. ostatnio odkryłem coś nowego. black screen (występujący tylko w grach o dużych wymaganiach) pojawia sie gdy używam dwu rdzeniowego procka. gdy wkładam jedno rdzeniowy wszystko jest w porządku.

spec:

gf9600gt

vista home premium 64

amd x2 5200+

chieftec 560wat

sata2 glan

2gb ram

A jaka masz plyte gl? Moze to wina wlasnie tego AMD Optmizera?
uookie
komentarz
komentarz
A jaka masz plyte gl? Moze to wina wlasnie tego AMD Optmizera?

płyta to niejaka asrock sata2 glan ze zintegrowanym realteck'iem. po odinstalowaniu optimizera problem nadal występuje.

swirek
komentarz
komentarz
płyta to niejaka asrock sata2 glan
To nie jest nazwa plyty glownej. Asrock owszem, a jaki model? JEsli glan to np
NF6-GLAN
uookie
komentarz
komentarz
To nie jest nazwa plyty glownej. Asrock owszem, a jaki model? JEsli glan to np
NF6-GLAN

no niestety mogę tylko pokazać, że moja jest5 dokładnie taka: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveSATA2-GLAN

dar55
komentarz
komentarz

włącz menadzera zadań , kliknij na proces gry , na górze wyłaćz koligację procesorów , z dwóch na jeden

swirek
komentarz
komentarz
no niestety mogę tylko pokazać, że moja jest5 dokładnie taka: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveSATA2-GLAN
Myslalem, ze to jakas kwestia obslugi procesorow przez plyte, ale nie.

Zrob jak radzi dar55.

uookie
komentarz
komentarz

hym, wyglądało to tak:

56266801oe9.jpg92119118vd1.jpg

...i niestety nie dało rady. próbowałem też na drugim rdzeniu. resetowałem bios. jestem zdenerwowany.

//uważaj na język!

//sniper45

dar55
komentarz
komentarz

zrobiłeś co pisałem ? kliknij na biosh... PPM Ustaw Koligację , odznacz CPU1

uookie
komentarz
komentarz
zrobiłeś co pisałem ? kliknij na biosh... PPM Ustaw Koligację , odznacz CPU1

no chyba widać po obciążeniu procesorów, że właśnie tak zrobiłem

edit: sorry za ten szorstki ton, ale naprawdę już tracę cierpliwość ;)

i jeszcze bios:

img00031xh1.jpg

dar55
komentarz
komentarz

zainstaluj sobie xp sp3 na próbę , bo diabeł wie co jest twojemu kompowi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.