x-kom hosting

wybór procesora

michal0051
utworzono
utworzono

witam mam pytanie gdyż mam procesor athlon 2200+ i nie wiem czy opłaca si kupić nowy i czy by sie dało czy pozostać przy tym

n31T
komentarz
komentarz

Podkręcić zawsze możesz, da Ci to trochę % wydajności więcej. Co do wymiany na nowy, to sądzę że musiałbyś wymienić także płytę główną oraz zasilacz.

swirek
komentarz
komentarz
witam mam pytanie gdyż mam procesor athlon 2200+ i nie wiem czy opłaca si kupić nowy i czy by sie dało czy pozostać przy tym
To zalezy co dalej chcesz robic z komputerem. Podaj reszte sprzetu:

Jaka masz plyte glowna?

Jaki RAM?

Jaka grafike?

I jaki zasilacz?

michal0051
komentarz
komentarz
To zalezy co dalej chcesz robic z komputerem. Podaj reszte sprzetu:

Jaka masz plyte glowna?

Jaki RAM?

Jaka grafike?

I jaki zasilacz?

zasilacz 420 v

grafika nVidia 2 titanum 128

ram 2x512

a płyta główna Asrock k7vt4-4x

swirek
komentarz
komentarz

zasilacz 420 v
nie 420V (volt) tylko W (wat), to jest moc, a teraz podaj jeszcze marke i model.
ram 2x512
Ok, zatem masz 2x512MB ramu, ale co to jest za RAM, ile MHz? jakie CL 2? 3? 4? firma, model podaj.
Mag Magik
komentarz
komentarz

nie ma sensu kupować "lepszego" procesora pod socket A, temu co masz obecnie możesz spróbować podnieść zegar, ale to też od zasilacza jest uzależnione, bo po pierwsze moc zasilacza podawana jest w Watach (W), po drugie czasem ważniejsza jest marka zasilacza niż moc jaką może dysponować.

Jeśli jest jakiś markowy (najlepiej napisz co to za produkt) to możesz wziąć się za O/C.

Markę zasilacza sprawdź na nalepce za zasilaczu po zdjęciu lewej ścianki obudowy innego wyjścia nie ma, bo programy nie mają możliwości tego pokazać, chociaż czasem może być na tylnej części obudowy napisane co to za zasilacz (np. w mojej szkole jest naklejka na tylnym panelu "FEEL 300W" :D )

swirek
komentarz
komentarz
Asrock k7vt4-4x
Ta plyta wspiera maksymalnie procki Athlon XP 3000+ 2167MHz 333MHz 512KB (Barton). Wszystko zalezy od tego jakie masz fundusze. I czy bedziesz tego kompa jeszcze rozbudowywal. W tym momencie procek jest ok do grafiki. Mozna by go bylo podkrecac moim zdaniem.

Mozna tez dolozyc jeszcze 512MB ramu :)

Gość
komentarz
komentarz

Kogo obchodzi jaki ty masz procek wypowiadaj sie na temat nie spamując !

Jeśli chodzi o to to też polecam abyś podkręcił szkoda pieniedzy :D na lepsze procki na ta płyte :}

michal0051
komentarz
komentarz
Kogo obchodzi jaki ty masz procek wypowiadaj sie na temat nie spamując !

Jeśli chodzi o to to też polecam abyś podkręcił szkoda pieniedzy :D na lepsze procki na ta płyte :}

pomysł dobry aby podkręcić tylko ze ja właśnie nie wiem jak a jak coś zacznę kombinować to jeszcze większe sobie koszty zrobię

swirek
komentarz
komentarz
pomysł dobry aby podkręcić tylko ze ja właśnie nie wiem jak a jak coś zacznę kombinować to jeszcze większe sobie koszty zrobię
Napisz temat w dziale Chłodzenie, modding, OC o pomoc w podkrecaniu :)

Koszty nie, podkrecanie jest za darmo :)

Spicy99
komentarz
komentarz

Czy mógłby mi coś wytłumaczyć?

Dziś rozmawialem z kumplem o tanich prockach i powiedział mi że aktualnie dostępny Pentium Dual Core E2160 1.8GH będzie podobny do Athlona XP 3200+ lub niewiele lepszy :blink: Strasznie mnie to zaszokowało.Mnie się zdaje że nawet najtańszy procek obecnie dostępny na rynku będzie lepszy od Athlona 3.2 <_<

snip91
komentarz
komentarz

Buahahahah, co to za koleś? :lol: Ten DC gromi każdego Athlona XP i każdego jednordzeniowego Athlona.

swirek
komentarz
komentarz

Dziś rozmawialem z kumplem o tanich prockach i powiedział mi że aktualnie dostępny Pentium Dual Core E2160 1.8GH będzie podobny do Athlona XP 3200+ lub niewiele lepszy
To kolega baaaaaaardzo sie myli!
Strasznie mnie to zaszokowało.
Mnie tez :blink:
Athlona 3.2
Athlon 3200+ to nie Athlon 3.2 tylko 2.2 (jesli to Athlon XP) albo 2.0 (jesli to Athlon 64)
Spicy99
komentarz
komentarz
Buahahahah, co to za koleś? :lol: Ten DC gromi każdego Athlona XP i każdego jednordzeniowego Athlona.

Tak myślałem. Dzięki za zdementowanie opinii :)

Walkman
komentarz
komentarz

czyli napiszesz ile masz kasy czy nie :P(na kompa) , i podaj nazwe zasilacza dokładnie !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.