x-kom hosting

Najlepsza karta graficzna

Wilczur
utworzono
utworzono

Nie wiem czy to dobry temat, jak co proszę o przeniesienie.

Mam pytania:

1.Jaka wejdzie mi najlepsza karta graficzna pod płytę główną Viarama U8788? Najlepiej Geforce 7 series które maja 256 mb i możliwie gdzie byłyby najtańsze.

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość 3200 MB/sek

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

A tutaj coś odnośnie procka jak by było potrzebne

Intel Celeron 2000 mhz (20x100)

nazwa kodowa Northwood-128

Seria C1

Zbiór instrukcji x86,MMX,SSE,SSE2

częstotliwość taktowania 2000mhz

Typ obudowy 478 pin uPGA

wymiary 3,50 x 3,50

napięcie 1,525

2. Za ile sprzedam kartę GeForce 6200 AGP Video Adapter 256 mb

3. Czy są dostępne procesory Intel Celeron powyzej 3.00 GHz? I gdzie mogę taki dostać dosyć tanio?

Jeżeli macie jakieś wątpliwości lub pytania odnośnie szczegółów sprzętu pisać na PW.

Zasilacz Model

LC-B300ATX total output max 300W frequency 60-50 Hz

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wybacz, ale mówiąc wprost Celerony 2,8 GHz i szybsze na Socket 478 to gnioty (może oprócz Celeronów D), a 2 GHz to jeszcze większy gniot - nie ma sensu wkładać do niego nic lepszego od np. GeForce'a 6600 (który i tak mógłby nie być wykorzystany w 100%).

Jak byś wymienił na Pentiuma, to będzie "większe pole do popisu".

Napisz proszę, jaki masz zasilacz.

Żeby nie było, że nie dałem żadnej konkretnej informacji - jeśli zostawisz tego Celka 2 GHz, to wymiana karty nie ma raczej sensu. Jeśli zmienisz na 2,8 GHz lub szybszego, ma sens, ale i tak rewelacji nie będzie. Dlatego lepiej zmienić na Pentiuma 4.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli wziąłbyś procka podanego przez Liptona, lub coś podobnej klasy (też nie wiem, czy ten konkretny by wszedł), mógłbyś kupić tę kartę:

http://www.allegro.pl/item463386655_asus_6...mb_agp_gra.html - biorąc pod uwagę cenę, lepszej propozycji się raczej nie znajdzie.

Ale podaj ten zasilacz, bo jak do modelu o marnej jakości wykonania i/lub zbyt małej mocy dołożysz lepszą kartę graficzną, to może Ci się pół kompa spalić.

Lazutex
komentarz
komentarz

GeForce 9800 gx2 TA karta jest najlepsza ;)

//Zaczniesz pisać z sensem czy mam dalej warnować?

//10%

//Marecki306

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wilczur, zasilacz niestety do wymiany. Koszt to ok. 80-90 zł za ModeCom MC-350ATX (nie Feel!!) lub Chieftec GPS-350EB-101A. Za ok. 55 zł można znaleźć Chiefteca HPC-360-302DF, który do Twojego kompa będzie całkowicie wystarczający (ale jak będziesz zmieniać kompa, to się tam kompletnie nie nada; zresztą, MC-350ATX i GPS-350EB-101A też raczej się nie nadadzą, są od HPC nowocześniejsze, ale mają nieco za małą moc, żeby do "dzisiejszych" dobrych konfiguracji je wkładać).

Wilczur
komentarz
komentarz

a najlepsza grafa, byle by nie zmieniać za dużo w kompie? przynajmniej tak żeby Supreme Commander nie zacinał(taki próg wymagań) najlepiej zeby zmienic tylko karte i procek. Bo za dużo funduszy na to nie mam.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, wg mnie powinieneś jednak kupić tego HPC-360-302DF, a potem po prostu polować na okazje, jeśli chodzi o karty i procki (zwłaszcza karty...).

Wilczur
komentarz
komentarz

a jednak bez tego zasilacza? to co wejdzie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nic, bo 300W ModeCom Feel nie jest zbyt pewnym zasilaczem i bałbym się, że komp mógłby być niestabilny, i że potem będzie na mnie xD

Wilczur
komentarz
komentarz

a jakbym sprzedał moją kartę i zasilacz, dałoby radę za te pieniądze coś lepszego wycisnąć? + uwzględniając kasę na ten wydatek 300zl

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Za 300 zł + powiedzmy 20 zł za zasilacz + 40 zł za kartę (w najgorszym przypadku, powinno być nieco więcej, np. 60-70 zł)? Hm, pomyślmy. Powiedzmy w przybliżeniu, że do dyspozycji jest 350 zł, na zasilacz, procek i kartę.

Zasilacz - wspomniany Chieftec HPC-360-302DF - http://www.allegro.pl/item465250097_chieft...sylka_24_h.html - 50 zł

Zostaje 300 zł.

Procesor - np. ten Pentium podany przez Liptona - 120 zł, chociaż pewnie znalazłoby się takiego nieco taniej. Nie jestem jednak pewien, czy ten Pentium by u Ciebie działał, musi się ktoś jeszcze wypowiedzieć. Ale stawiam, że by pasował :)

Zostaje 180 zł.

Karta graficzna - http://www.allegro.pl/item463386655_asus_6...mb_agp_gra.html - 120 zł.

Zostaje 60 zł, z czego część pójdzie na koszty przesyłek.

Jeśli możesz, sprawdź jeszcze, jaki chipset ma Twoja płyta główna. VIA P4X266A czy P4X266E?

NoVyKomp
komentarz
komentarz

ja za jakiś nie długi czas pewnie będę miał P IV 3.2 GHz do opchnięcia...

GF'a 6800 GT chyba tyż mam :P AGP

FrogsterPL
komentarz
komentarz
P IV 3.2 GHz

Ta płyta główna go na pewno nie obsłuży - znalazłem info, że obsługuje Pentiumy tylko do 2,8 GHz. FSB maksimum 533 MHz, prawdopodobnie też nie Prescott, bez HT...

Wilczur
komentarz
komentarz

Mostek północny (Northbridge) VIA VT8753E Apollo P4X266E

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, to Pentium podany przez Liptona powinien pasować. Będzie to prawdopodobnie najszybszy procesor, jaki ta płyta obsługuje.

Wilczur
komentarz
komentarz

heh, dzieki za pomoc, ale i tak narazie sobie poczekam z tym kupnem, bo ten upadek na giełdzie idzie na korzyść, mam kilkadziesiąt funtów do wymiany, poczekam sobie z tym raczej do nowego roku :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie spodziewaj się, że po nowym roku będziemy mieli lepsze pomysły co do tego kompa :P Chyba, że zechcesz wtedy wymienić wszystko jak leci i mieć w praktyce nowego kompa :D

Wilczur
komentarz
komentarz

chodzi o to ze chce poczekac az sie bedzie oplacalo wymienic a wlasnie, pan który niedawno pisał o GeForce 6800 da rade wbic takiego do mojej płyty?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dałoby radę, ale nawet do Pentiuma 4 2,8 GHz raczej nie ma sensu - lepiej poprzestać na 6600 GT. No chyba, że ten 6800 GT byłby w podobnej cenie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.