x-kom hosting

PomyCy proglem z Core 2 Duo

kamil171
utworzono
utworzono

Gdy wchodzę w Bios i w zakładkę procesory zauważyłem niepokojący problem po prawej stornie pisze mi coś takiego jak :

Over Core 2 Cpu up to FSB 1066 clok i w dodatku pod spodem znów coś takiego tylko że na czerwono:Warning:This item only for FSB 1066 Core 2 Cpu and DDR2 533. Czym to może być spowodowane proszę bardzo o pomoc bo zauważyłem że jak instaluje Windowsa Vistę Ultimate to dłużej się włącza instalka niż zwykle co trwało parę sekund a teraz trzeba czekać parę dobrych minut :( POMOCY Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZELKIE INFO

//Kolory zarezerwowane są dla rangistów

//Mateusz

enter
komentarz
komentarz

Jaki procesor i płyta główna? Wydaje mi się, że płyta ma problem z obsługą procesora i potrzebny będzie update biosu.

kamil171
komentarz
komentarz

Procek Intel Core 2 Duo 4400 2 GHz A płyta Gigabyte GA-945GZM-S2 Maiłem tez taki problem że gdy lekko stłukłem w kapa ręką po prostu zawiesił się nie wiem czemu

enter
komentarz
komentarz

E4400 jest na szynie 800MHz, podkręcałeś go? Przywróć domyślne ustawienia biosu.

kamil171
komentarz
komentarz

Podkręcałem mam takie ustawienia http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/bios/ ale jak mam przejść do domyślnych ustawień ?

enter
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to chyba jednak nie kręciłeś. Przywrócenie domyślnych ustawień - albo spod biosu, albo wyjmujesz baterię na płycie głównej na parę chwil, albo znajdujesz zworkę CMOS_CLEAR i ją przestawiasz na parę chwil.

kamil171
komentarz
komentarz

Baterie już próbowałem wyjmować ale nic nie pomogło. a gdzie można ta zworkę znaleźć bo nie bardzo się orientuje co to jest

enter
komentarz
komentarz

Szukasz napisu CLEAR_CMOS na płycie głównej i przestawiasz zworkę o tak: XX- > -XX i z powrotem (gdzie XX to zworka).

kamil171
komentarz
komentarz

Nie ma tam żadnej zworki :(

Zrestartowanie Biosu nie pomogło dalej wyświetla się ten komunikat na czerwono :(

swirek
komentarz
komentarz

A ktora masz rewizje plyty?

Producent podaje ze rewizje 2.1 i 3.x nie wspieraja oficjalnie magistrali 1066MHz. Tylko przez OC. Wiec resetowanie BIOSu do takich samych ustawien nie pomoze.

Podaj rewizje plyty.

kamil171
komentarz
komentarz

Moja płyta ma Coś takiego REV 3.9

dar55
komentarz
komentarz

daj screena z cpu-z

swirek
komentarz
komentarz

Podaj jaka masz pamiec RAM.

swirek
komentarz
komentarz
DDR2 PC2-5300
Memory	   1. 2 DDR II DIMM memory slots (supports up to 2GB memory)   2. Supports 1.8V DDR II DIMM   3. Supports dual channel DDR II 533/400 DIMM

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2467

Plyta obsluguje tylko DDR2 400MHz i DDR2 533MHz...

Proponuje wejdz do BIOSu

-> Frequency/Voltage Control

-> CPU Clock Ratio ustaw na 10x

-> OC FSB1066 Core 2 CPU ustaw na Enabled

-> CPU Host Clock Control ustaw na Enabled

-> CPU Host Frequency ustaw na 200 MHz

EDIT: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CORE2DUO+E4400+2.0G

danio

2008-03-22 procek jest super polecam tylko nie podczepiajcie go pod płytę główną (gigabyte ga-945gzm-s2) bo cienko na niej chodzi i gry się tną

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.