x-kom hosting

Problem z procesorem, przegrzewa sie ?

bagnet17
utworzono
utworzono

Witam, posiadam nieco odświeżonego ostatnio staruszka, gdzie nie wymianiałem jedynie procesora: Athlon XP 1800+, Asus A7V266-C, 1Gb ramu, radeon x1650pro oraz zasilacz Delta 350W. Mam non stop ustawiony procesor na lekko powyżej 1Ghz, gdy zmieniam w biosie na 1533 coś zaczyna się dziać z komputerem -ostatnio jak zmieniłem nie chciał się w ogóle komputer włączyć i musiałem zmniejszyć i zrobić formata.. poza tym po takich zmianach czasami sam mi bios wyskakiwał i chyba sugerował abym zmienił: była podświetlona prędkość i obok jakieś czerwone napisy.. Stąd moje pytanie jaka może być tego przyczyna? Komputer mam od dobrych kilku lat (około 5) a nigdy nie nakładałem pasty, to może być to ? Szczerze boję się aby niczego nie zepsuć..jeśli to pasta proszę podać jakąś konkretniejsza :) Zasilacz nie wyrabia ? Poza tym swoją drogą staram się upatrzyć nowy procesor np. barton mobile 2500+ ,który mniej zżera prądu, lub jakiś inny z serii mobile..

Będzie dobry ? warto kupować? Proszę o poradę...z góry dziękuje :)

Ps. w dniu jutrzejszym postaram się zamieścić temperatury mojego obecnego procesora..

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No i co z tymi temperaturami? ;) RAM masz 2x512 MB DDR400 GoodRAM, tak?

bagnet17
komentarz
komentarz

no właśnie nie wiem, daj jakiś konkretny program który dobrze sprawdzi :) tak, dokładnie takie mam 2kości..

swirek
komentarz
komentarz

daj jakiś konkretny program który dobrze sprawdzi
OCCT ma dobre odczyty i jeszcze zrobi wykresiki na koncu. Dziala z Athlonami sprawdzalem.
  • 2 tygodnie później...
bagnet17
komentarz
komentarz

screeny z testu.. jakiś pomysł ?

pomoże ktoś ? widzę, że ludzie są i nie chcą pomóc..? :/

2008_10_31_21h16_VCore.png

2008_10_31_21h16_Volt3.png

2008_10_31_21h16_Volt5.png

2008_10_31_21h16_Volt12.png

post-12363-1225582773_thumb.png

post-12363-1225582778_thumb.png

post-12363-1225582781_thumb.png

post-12363-1225582785_thumb.png

nitro07
komentarz
komentarz

jak na moje oko to namieszałeś coś w BIOS-ie proponuję zacząć od przywrócenia ustawień BIOS-u do domyślnych

dar55
komentarz
komentarz
była podświetlona prędkość i obok jakieś czerwone napisy..
podaj ten komunikat

ustawić masz FSB na 133 i sprawdź napiąceie 1,5 lub 1,75 zależnie jakiego masz proca.

jak dajesz screeny patrz jakie dajesz :D , że niby gdzie śa temperatury ?

bagnet17
komentarz
komentarz

ten folder mi się utworzył i jakieś screeny więc myślałem, że to to - hehe, to gdzie się jeszcze zapisują? :)

ok, spróbuje domyślne co do komunikatu na teraz go nie podam był jednorazowo, zmieniam ponownie na 1,5 i zobaczymy - będę informował co dokładnie się dzieje..

zmieniłem na 1,5 i komputer sam się po jakimś czasie wyłącza.. :/ przywróciłem ustawienia domyślne jednak jedynie z poziomu biosu.. resetować ? tj wyciągnąć baterię ?

obecnie mam ustawione : 11.5 x 101, napięcie w biosie ustawione na najniższe z możliwych czyli: 1,75..

Zmierzyłem temperatury speedfanem, everestem oraz sprawdzałem w biosie a przedstawiają się one tak:

przy 1,1 : około 55 C, w stresie lekko ponad 60, tj. 62-63, jakieś 35 przy starcie..

przy 1,533: średnio o 7 więcej..

Wczoraj czyściłem wentylator oraz radiator tyle co mogłem bez zdejmowania. Jak go właściwie zdjąć ? Następny krok pasta ? Arctic Silver 5 ? a może Zalman ZM-STG1 ?

I teraz pytanie: http://www.allegro.pl/item478345871_amd_at..._pentagram.html , ten procesor poszedłby na mojej płycie -jak sprawdzałem? co o nim sądzicie? jak z chłodzeniem (pentragram)- jakbym go nabył, posmarował pastą - tak przyszłościowo co nieco można byłoby podkręcić, orientacyjnie ile ? słyszałem, że całkiem nieźle - ale to zależy również od płyty głównej, po prostu trzeba byłoby spróbować - non stop kontrolując temperatury ?

więc jak ?

test.JPG

test1.JPG

post-12363-1226223505_thumb.jpg

post-12363-1226224731_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.