x-kom hosting

Nagrywarka CD-RW podpięta jako master

jasiek23
utworzono
utworzono

Ostatnio podpiąłem sobie nagrywarkę(której rok nie używalem) CD-RW Samsunga z tym ze ona na zworkach jest ustawiona jako "master"(i jak komp się włącza to tez pisze ze jest pod master) oprócz tego pod master mam podpięty tez twardy dysk, do tego pod slave mam nagrywarkę DVD. I teraz mam pytanie czy podpięcie dysku i CD-RW pod master bedzie jakos oddzialywalo na dzialanie tych urządzeń(czy np dysk przez to nie bedzie wolniejszy czy jak...) (Przed chwilą zorientowalem się ze ta nagrywarka na zworkach ma master)

snip91
komentarz
komentarz

Powiedz mi czy wszystko jest na osobnych taśmach, czy 2 urządzenia na 1 i 1 na drugiej - i jakie.

System jest na dysku pod IDE?

jasiek23
komentarz
komentarz

Twardy dysk jest SATA II więc nie jest podpięty tasmią IDE ,natomiast nagrywarka DVD podpięta jest pod środkowe wejście IDE natomiast CD-RM pod to najwyżej. Najnizej jest to wejście które siedzi w płycie glównej. Dysk i obydwie nagrywarki komp odczytuje i nawet nagrywałem tą CD-RW przed chwilą ale wyskoczylo ze "Brak odpwiedzi" po nagraniu zakonczonym powodzeniem i kiedy robilo weryfikacje kompilacji.

snip91
komentarz
komentarz

DVD ustaw na MASTER i daj na koniec taśmy, CD na SLAVE i na środek taśmy.

Bootowanie - HDD -> DVD -> CD

jasiek23
komentarz
komentarz

DVD na koniec tasmy czyli ta nagrywarka ma być najwyżej w obudowie, tak? A to bootowanie to jakos mam ustawić w biosie czy gdzies?

To wychodzi na to ze ta nagrywarka CD-RW caly czas byla jako master(bo wogóle nie otwieralem obudowy i fabrycznie bylo podpinane) wraz z miom poprzednim dyskiem ATA który tez byl jako master natomiast nagrywarka DVD byla jako slave(obydwie nagrywarki mam od początku jak kupilem kompa) Czy juz wtedy bylo źle podpięte skoro i dysk i CD-RW byly jako master?

dar55
komentarz
komentarz

wszystko jest oki , jest tak

Primary Master - HDD

Primary Slave

Secondary MAster -CDRW

Secondary Slave -DVD

tak pewnie ci wyświetla podczas POST więc jest dobrze

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.