x-kom hosting

Jak duży HDD mogę podłączyć?

Mooomin
utworzono
utworzono

Witam!

Kupiłem dysk SATA Seagate 640GB i zamontowałem do zewnętrznej obudowy z wyjściami eSATA i USB. Jak włączę SATA, BIOS nie wykrywa w ogóle dysku. Jak podłącze przez USB to dysk widnieje w Menadżerze Urządzeń, ale dostępu do niego nie ma - nie pojawia się jako kolejny napęd w Moim Komputerze. Informatycy w moim miejscu pracy mówią, że za duża pojemność i nie będzie widoczny, radzili zrobić update BIOSu i zainstalować SP3, tak zrobiłem, ale bez efektu. Ponieważ to świeży zakup więc mogę dysk oddać i wziąć inny, ale jaką pojemność w takim razie wybrać żeby go Windows widział przy podłączeniu przez USB? O SATA chyba nawet nie ma co marzyć. Płyta Soltek SL KT600RL, na chipsecie VIA KT600, OS Windows XP.

Pozdrawiam,

Mooomin

Gość
komentarz
komentarz

A spróbuj jakoś sformatować dysk, chyba że już formatowałeś??

stivo
komentarz
komentarz

A masz możliwość podłączenia go do zwykłego kontrolera SATA na płyie głównej?

modic
komentarz
komentarz

a utworzyłeś na dysku partycję, bo jesli podłączasz go przez USB i system wyktywa dysk, a nie widzisz nowej partycji to może znaczy że dysk jest w "stanie surowym" - czyt. nie zobaczysz nowej partycji bo jej nie ma

cubeaim
komentarz
komentarz

Spróbuj ściągnąć sterowniki RAIDu do twojej płyty głównej. Albo podłącz go zwykłym SATA do kontrolera SATA na płycie głównej. SP3 nic tutaj nie pomaga w tej kwestii. Sterowniki i próba podłączenia bez obudowy to to od czego powinieneś zacząć. Też mam dysk zewnętrzny 400GB Samsunga na kablu eSATA i bez sterowników w ogóle nie widzi go system, na USB nawet nie podłączałem bo to porażka w szybkości działania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.