x-kom hosting

Problem, karta agpx8

v1r00z
utworzono
utworzono

Witam :)

jestem nowy na forum, nie wiem ale chyba trzeba miec 10 postów aby móc prosić ale zaryzykuję.

Więc mam płytę główną FS D1107 z portem AGP (x2 na pewno bo jest na nim GF4 mx 420)

chciałem zmienić karte graficzna bo ta juz swoja drugą nowość,a nawet starość przeżyła

'nową' będzie radeon 9550 z portem AGP x4/x8

Niestety za nic w świecie nie mogę znaleźć jaki port AGP ma moja płyta (wydaje mi sie ze x2 ale nie wiem)

i w tym moje pytanie (właściwie 2)

jaki port ma moja płyta?

oraz czy ta karta pójdzie na tej płycie czy szkoda kasy?

olszak
komentarz
komentarz

jak zainstalujeszz kartę z agp x8/x4 w porcie x2 to nie powinno się nic stać za wyjątkiem spadku wydajności niż na x8 bo wtedy karta sama przejdzie na x2, bardziej bym się martwił o wersję abp, bo wiem że z tym są czasem problemy, ale nie wydaje mi się opłacalne inwestować w ten komputer, lepiej już będzie go sprzedac i kupić nowy

FrogsterPL
komentarz
komentarz
jak zainstalujeszz kartę z agp x8/x4 w porcie x2 to nie powinno się nic stać

Sorry, ale to totalna bzdura. Wsadzając kartę na AGP 8X do AGP 2X można kartę (i płytę) po prostu spalić. Nie wiem, jak to jest z kartami AGP 4X, ale też bym nie ryzykował - AGP 2X podaje do karty inne napięcie niż 4X i 8X (bodajże 3.3V zamiast 1,5V, ale mogę się mylić). Naprawdę mało jest kart, które działają w 2X/4X/8X - należy do nich m.in. kilka Radeonów serii 9xx0.

O ile się orientuję, 9550 należy chyba akurat do modeli obsługujących 2X, ale nie musi to znaczyć, że chodzi o każdy model, każdego producenta...

EDIT:

Szukałem i wydaje mi się, że ta płyta główna ma niestety AGP 2X... Wg mnie lepiej nie ryzykować.

Mag Magik
komentarz
komentarz

GF4 MX 420 nie jest na AGP x2, tylko na AGP x4, czyli współpracowałaby również z magistralą x8.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale płyta główna obsługuje 2X, czyli 3,3V. GF 4 MX420 należy akurat do kart, które pracują zarówno na 2X, 4X i 8X (a sama karta jest 4X).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.