x-kom hosting

Ramy o różnych taktowaniach

psychol22
utworzono
utworzono

kupiłem ramy goodramy 800mhz i mam stare ramy ktore maja taktowanie 667mhz co mam zrobic wiem ze zrobiłem gafe ale czy uzywac bo to sa dual chanal czy uzywac wszystki czy tylko 800mhz a te sprzedac płyta głhttp://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=70891#owna am2nf6g- vsta

swirek
komentarz
komentarz

Pamieci o taktowaniu 800MHz powinny pracowac, ale zwolnia do predkosci starych RAMow czyli do 667MHz. Nie musisz nic sprzedawac.

Podaj co masz napisane na pamieciach, na przyklad cos takiego: GR400D64L3/1G

EDIT: i podaj marke i model Twojej plyty glownej

psychol22
komentarz
komentarz

gr533d264l4/512 dual chanal to te stare a to te nowe gr800d264l5/512 dual chanal to te nowe ale one mi nie pracuja w dualu jak załoze te nowe to tak ale jak dołoze stare to juz nie o co chodzi

swirek
komentarz
komentarz
one mi nie pracuja w dualu
Dual Channel dziala tylko wtedy kiedy obie kosci sa identyczne, specjalnie polaczone w pary do duala
mam stare ramy ktore maja taktowanie 667mhz
gr533d264l4/512
To jest pamiec CL4 o taktowaniu 533MHz
te nowe gr800d264l5/512
To jest pamiec CL5

Jest kilka opcji:

- wloz obie pamieci i ustaw recznie timingi na CL4 jak maja pierwsze pamieci i recznie ustaw taktowania na 533MHz i napiecia dla pamieci 1,8V

- wloz obie pamieci i ustaw recznie timingi na CL5, taktowanie zostawic Auto i napiecie recznie na 1,8V

- wloz obie pamieci i zresetuj BIOS.

Dalej podtrzymuje pytanie z poprzedniego postu:

EDIT: i podaj marke i model Twojej plyty glownej
psychol22
komentarz
komentarz

Am2nf6g vsta asrock to nazwa prosze o odpowiedz i czy jest mozliwe zeby pamiec działał w dualu czy tez nie??

swirek
komentarz
komentarz

Am2nf6g vsta asrock to nazwa prosze o odpowiedz
Paieci beda dzialac na tej plycie na 100% osobno, czy razem, musisz sprawdzic, ale jest bardzo prawdopodobne ze zadzialaja. Zrob jak mowilem wyzej.
czy jest mozliwe zeby pamiec działał w dualu czy tez nie??
Czytaj ze zrozumieniem
Dual Channel dziala tylko wtedy kiedy obie kosci sa identyczne, specjalnie polaczone w pary do duala
Szczegoly: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel
psychol22
komentarz
komentarz

to i tak je sprzedam, i kupie drugi dual chcanal wtedy beda działały w dualu oby dwie tak??

swirek
komentarz
komentarz

kupie drugi dual chcanal wtedy beda działały w dualu oby dwie tak??
Jesli kosci beda takie same to powinno sie udac :)
swirek
komentarz
komentarz

psychol22: kolego masz powyzej swojego postu wszystkie potrzebne informacjie. Przeczytaj uwaznie i ze zrozumieniem. Nie zadawaj po raz kolejny pytania, na ktore dostales juz odpowiedzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.