x-kom hosting

Jaka karta graficzna?

Damian1989
utworzono
utworzono

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej na AGP do mojego kompa. Teraz mam GeForce'a 5900XT. Myślałem o ATI RADEON X1650 PRO (czy jest wiele lepsze od tej co teraz mam?) lub dołożyć i wziąć ATI HD3650, ale nie wiem czy mój komputer nie będzie jej spowalniał.

Komputer:

Procesor: Athlon XP 2600+ Barton

Płyta główna: Asus A7N8X-E Deluxe

Pamięć: 2 razy 512 mb DDR (w dualu) Kingstona

Zasilacz: Modecom LC-B350ATX (350 W)

olszak
komentarz
komentarz

a procesor? bo to jest najważniejsza rzecz pomijając zasilacz...

Mag Magik
komentarz
komentarz

@ olszak

Procesor: Athlon XP 2600+ Barton

@ Damian1989

ile możesz wydać na grafikę?

Damian1989
komentarz
komentarz

Chciałbym się zmieścić w 250 zł. Oczywiście czym taniej tym lepiej... Chcę tylko móc pograć w nowe gry żeby się nie zacinały.

olszak
komentarz
komentarz

ja bym ci polecał jakiegoś gfa 6600 bo w coś lepszego nie warto pakować, i tak w żadną nową grę na tym kompie nie pograsz...

@Mag Magik on ten procesor dopisał po moim poście...

Damian1989
komentarz
komentarz

Kiedyś pożyczyłem od kolegi i założyłem 7300GT i różnica była spora. Np w wiedźminie mogłem ustawić na średnie wymagania i bylo znacznie lepiej. Więc chyba jednak warto coś kupić czy komp będzie spowalniał lepszą karte od tej 6600?

olszak
komentarz
komentarz

wiesz co, w sumie możesz wziąć tego 7300 ale będziesz musiał podkręcić procek żeby nie spowalniał (tak mi się wydaje) jest jeszcze jeden problem, 7300gt nowego jest bardzo ciężko dostać

Mag Magik
komentarz
komentarz

może być, o ile kupisz ją z pamięciami DDR3. Ten procek też wymagałby jakiegoś O/C.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zamiast 7300 GT GDDR3 (nawet używane nie są zbyt tanie) można wziąć 6600 GT GDDR3 (500/1000 MHz) ;) Osiągi mają podobne.

Ale tego modelu zasilacza nie znam, nie wiem, czy nie trzeba by go wymienić.

Damian1989
komentarz
komentarz

A gdybym się zdecydował na 6600GT to byłaby ona dużo lepsza od tej mojej 5900XT? Bo nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze jeśli to nie da efektu. Rzeczywiście 7300GT nigdzie już nie mogę dostać ;/

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A gdybym się zdecydował na 6600GT to byłaby ona dużo lepsza od tej mojej 5900XT?

Tak, dużo. Zresztą - sam pisałeś, że przy 7300 GT różnica była spora, a 6600 GT ma podobne osiągi.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Palit robił kiedyś karty niskiej jakości, ja raczej rozejrzałbym się za Asusem, Galaxy lub Leadtekiem. Gigabyte też może być, ale, o ile mi wiadomo, ich wiatraczki nie są zbyt trwałe.

Nocturn
komentarz
komentarz

Ja proponuje 6600GT Galaxy na Zalmanie - naprawdę zajeb... chłodzenie, najwyższe takty jakie widziałem w 6600 no i dobre możliwości O/C

Lipton
komentarz
komentarz

Bierz Galaxy jest na DDR3, ten Asus zwykłe DDR-ki.

Damian1989
komentarz
komentarz
Bierz Galaxy jest na DDR3, ten Asus zwykłe DDR-ki.

Ale on ma 128 mb czyli tyle ile ja mam teraz. Opłaca się brać z tą sama ilością pamięci?

olszak
komentarz
komentarz

lepiej jest mieć mniej pamięci i lepsze kości niż więcej pamięci a gorsze kości, wydajność jest dużo lepsza na ddr3 niż ddr...

Damian1989
komentarz
komentarz

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy ta karta tez jest na ddr3?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=462125907 Która lepsza ta Galaxy czy ta?

Lipton
komentarz
komentarz

Bierz Galaxy, tak jak pisał Frogster Pality z serii 6600 nie są najlepszym wyborem.

Zastanawia mnie tylko jedno, na pudełku od Galaxy piszę nie DDR3 tylko DDR. Spytaj się sprzedawcy czy aby na pewno ta karta posiada pamięci typu GDDR3.

Jeżeli nie, bierz Palita.

Damian1989
komentarz
komentarz

Tylko ten sprzedawca Galaxy jest trochę mało pewny. Ma negatywy za karty graficzne ;/ A może być ta Leadteka?

http://www.allegro.pl/item465668126_leadte...128_mb_agp.html Sorry, że Wam tak truje głowę, ale nie chce zrobić gafy...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, ten Leadtek może być. Co prawda powinien mieć 1000 MHz na pamięciach zamiast 900, ale nie jest to jakaś tragiczna różnica ;)

Damian1989
komentarz
komentarz

Ale która lepsza Leadtek czy Galaxy? :D U Leadteka jest chyba lepsze chłodzenie?

olszak
komentarz
komentarz

lepsza będzie galaxy bo ma niewiele większe takty, ale przecież samemu można podkręcić...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.