x-kom hosting

AsRock k7vt4a pro + WD800JD 80gb sata1.50

bonzo92
utworzono
utworzono

Posiadam płytę główną Asrock k7vt4a pro, kupiłem ostatnio dysk twardy wd800jd 80gb sata 1.50 i mam z nim problem. Sprzęt nie wykrywa dysku. Próbowałem różnych sposobów i nie pomagało. Nie wiem co robić, a wiem, że dysk jest sprawny.

Dodam, że próbowałem: instalowania raida z dyskietki (wyskakiwał błąd). Zrobiłem system na innym dysku i próbowałem przez menedżer urządzeń instalować sterowniki, ale pisało, że te które już są, są bardziej odpowiednie. Słychać, że dysk się kręci w biosie mam włączone sata i dalej nie mogę sobie poradzić, proszę o pomoc użytkowników forum.

Jeśli napisałem coś głupiego albo popełniłem jakiś błąd to z góry przepraszam

Mag Magik
komentarz
komentarz

A dysk jest widziany w BIOS'ie ?

Jaki masz system?

bonzo92
komentarz
komentarz
A dysk jest widziany w BIOS'ie ?

Jaki masz system?

nie jest widziany w biosie.

próbowałem na oryginalnym xp home i na jakimś "tuningowanym" profesionalu

czy ktoś potrafi mi pomóc???

Mag Magik
komentarz
komentarz

spróbuj go podłączyć pod inny kabel SATA. Jeśli to nic nie da, zrób reset biosu, zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na parę minut (wszystko przy odłączonym od sieci komputerze).

dar55
komentarz
komentarz
próbowałem na oryginalnym xp home i na jakimś "tuningowanym" profesionalu
system nic do tego nie ma

maszt dysk SATA IIa płyta tylko SATA I więc wsadź zworkę dysk na pin 5-6 , jak dalej lipa zmień gniazdo z sata_1 na sata_2

bonzo92
komentarz
komentarz
system nic do tego nie ma

maszt dysk SATA IIa płyta tylko SATA I więc wsadź zworkę dysk na pin 5-6 , jak dalej lipa zmień gniazdo z sata_1 na sata_2

Mam Dysk na Sata I i Płyte na Sata I

dar55
komentarz
komentarz

Mam Dysk na Sata I
sralis mazgalis , masz SATA II -> http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=83 no chyba że zły model podałeś
dar55
komentarz
komentarz

aleee cię okłamali :D , chyba producent wie lepiej , znajdź zworkę i wsadź jak pisałem , jest szansa że coś to da

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.