x-kom hosting

Procesor siadł? Problem

Gość
utworzono
utworzono

Witam, wczoraj ok. gofziny 20-21 podczas sluchania muzyki i przegladania stron (minimanlne obciazenie cpu) siadl mi komputer.

Pojawil sie komunikat "Zrzucanie pamieci fizycznej na dysku" i niebieski ekran... Zawsze widac go bylo tylko przez chwile a jakies cyferki na dole szybko przemykaly, tym razem "odliczanie" na dole ekranu lecialo bardzo wolno. W przeszlosci (na starym kompputerze) codziennie mialem takie przypadki i pomagalo zwykle zrestartowanie komputera... Nie tym razem =/

Gdy probuje wlaczyc peceta slysze glosne piski dysku twardego (porobowalem pod dwoma roznymi) i ciagle to samo.

Komouter co 5 sekund wylacza sie i znow wlacza.

Czasem odpala sie bez ciaglych restartow z tym, ze wiatraczek karty graficznej chodzi bardzo wolno i na monitorze mam czarny ekran, a caly komouter wydaje dziwne dziweki przy uruchamianiu sie.

Opis mojego sprzetu mam w podpisie.

Gdzie lezy problem? co jest nie tak?

P.S. Procka krecilem ok. 3-4 msc temu z 1,80 do 3,00 na rdzen... Nie mam popuchnietych kondensatorow na plycie glownej, nie smierdzi spalenizna, procesor wyglada raczej normalnie.

swirek
komentarz
komentarz

Zresetuj BIOS, jesli to nie pomoze, odlacz wszystko od plyty glownej, wyczysc porzadnie i podlacz od nowa.

Gdy probuje wlaczyc peceta slysze glosne piski dysku twardego (porobowalem pod dwoma roznymi) i ciagle to samo.
To nie dyski piszcza.

Podaj kod dzwiekowy, jakie to piski (dlugie, ktotkie) ile ich jest i w jakiej czestotliwosci.

Gość
komentarz
komentarz

Przeczyściłem, rozłożyłem i nadal nic.

Czasem komp się sam restartuje, innym razem wiatraczki chodza dużo szybciej i głośniej niż normalnie, jeszcze innym razem wszystko smiga wolno i cicho.

Ekran caly czas czarny, nic sie nie pojawia.

Mialem nawet przypadki, ze przy wlaczeniu kompa cos "strzelalo" w karcie graficznej (tzn. bardzo glosno i dziwnie krecil sie wiatrak...)

Nie mam pojecia czego to wina... Rownei dobrze wszystko moglo sie zepsuc O.o

swirek
komentarz
komentarz
Mialem nawet przypadki, ze przy wlaczeniu kompa cos "strzelalo" w karcie graficznej (tzn. bardzo glosno i dziwnie krecil sie wiatrak...)
Sprobuj na innej karcie graficznej. Sprawdz kabel od grafiki. Zasilanie oczywiscie masz podpiete jak trzeba w kilkiu miejscach? O ile pamietam zasilanie do tego Abita podlacza sie w 3 miejscach:

- 24 pin kolo bankow RAM

- 8 pin kolo socketu procka

- molex kolo PCIe

Gość
komentarz
komentarz

molexów nigdy nie podpinałem O.o

Może być problem z testem na innej karcie graficznej =/ No ale postaram się coś załatwić ;)

Reasumujac, stawiasz an grafe, ta?

Po tych dziwnych dzwiekach tez o tym mysle...

Za ok. 300 zl mozna kupic na allegro np. spoko grafike, ktora dokladnie polecacie?

swirek
komentarz
komentarz

Zanim kupisz nowa grafe sprawdz czy to jej wina rzeczywiscie.

Te dziwne dzwieki, piski, o ktorych mowiles na poczatku sprawdz sobie tu: Computer POST / beep codes

Za ok. 300 zl mozna kupic na allegro np. spoko grafike, ktora dokladnie polecacie?
Jakiegos GF 9600GT 512MB :)

Dopytaj dokladnie w dziale: Obraz i grafika

Gość
komentarz
komentarz

1 long, 2 short Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information

Wydaje mi sie, ze to jest to ;)

Albo ogluchlem albo dzwieki na prawde wydobywaja sie z twardziela O.o

Jaki sklep w Warszawie polecacie?

Mam zamiaru jutro kupic karte, jesli to nie bedzie jej wina - wymienie ja na np. plyte glowna.

swirek
komentarz
komentarz
1 long, 2 short Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information

Wydaje mi sie, ze to jest to

To jest to.
Albo ogluchlem albo dzwieki na prawde wydobywaja sie z twardziela O.o
Bo tam z przodu jest PC Speaker :P i tak Ci sie wydaje :)
Jaki sklep w Warszawie polecacie?
Hmmm... w ogole to polecamy apollo.pl :)

W Warszawie jest chyba komputronik.pl na przyklad.

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki ;)

Tak, też polecilbym apollo, z tym ze nie mam czasu czekac na przesylke, komputer jest mi ptorzebny do pracy oraz szkoly.

Zdecyduje sie na jakis w maire tani produkt komputronika - z reguly jest drogi ale czasem mozna cos trafic ;)

Jesli nie to na allegro wyczaje jakis maly sklepik... No i oczywiscie niedrogi ;)

Dzieki za pomoc :)

Pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki ;)

Skazany chya bede na komputronika... Mysle pomiedzy 9600, 8800gt, 8800 gts a radkiem 4850 - drogi =/

Kupiem karte GF 9600 GT z pasywnym chldozeniem od Gigabyte'a za 500 zl w komputroniku....

Komp nadal lezy.

Kupilem plyte Asus p5kc za 500 zl z heatpipem.... Nadal lezy...

Wstawilem stare ramy (2x 512 mb 533 mhz Hynix) i chodzi...

Wczesniej probowalem pdo starymi ramami i bylo to samo...

Reasumujac plyta, ramy i karta chyba tez poszly do smieci...

Nie mam pojecia jak to sie moglo stac O.o

P.S. Sklep WND Comp, w ktorym kupilem Corsair Dominator 2x1GB 1066 mhz w lipcu, wycofal sie z dzialalnosci.

Mam gwarancje na prawie 2 lata... Jak moge ja zrealizowac? U producenta? W Jaki dokladnie sposob?

P.S.2 Pisze z linuxa boot cd... Jak odpalam kompa wyskakuje mi "blad wczytanai systemu" - win server 2003.

Prosze o pomoc ;)

swirek
komentarz
komentarz
GF 9600 GT z pasywnym chldozeniem od Gigabyte'a za 500 zl
Szkoda, ze nie skonsultowales tego wczesniej z nami... No coz... byl Ci wskazywany dzial Obraz i grafika. Ilez mozna...
Kupilem plyte Asus p5kc za 500 zl z heatpipem....
Jak wyzej, tyle ze mogles zapytac w dziale Polecane Plyty Glowne...
P.S. Sklep WND Comp, w ktorym kupilem Corsair Dominator 2x1GB 1066 mhz w lipcu, wycofal sie z dzialalnosci.

Mam gwarancje na prawie 2 lata... Jak moge ja zrealizowac? U producenta? W Jaki dokladnie sposob?

Tak, mozesz sie ubiegac o gwarancje u producenta. Wejdz na ich strone i wyslij maila z pytaniem.
P.S.2 Pisze z linuxa boot cd... Jak odpalam kompa wyskakuje mi "blad wczytanai systemu" - win server 2003.
Jesli zmieniles prawie calego kompa system nie zadziala, trzeba zainstalowac od nowa.
Gość
komentarz
komentarz

Wg. praw konsumenta mam 2 tyg. na wymiane tego sprzetu ;)

Jesli nie spelni moich oczekiwan - zmienie go.

Dzieki za pomoc, psotaram sie zwrocic moje ramy bo na 1 GB nie da sie dzialac =/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.